Kunsthistorisches Museum Vídeň

Kunsthistorisches Museum Vídeň Originální název: Kunsthistorisches Museum Vídeň

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1695-7

Knižní klub (2006) 80-242-1695-7 144

Zájem habsburských vladařů, od vévody Rudolfa IV. Habsburského až po císaře Rudolfa II., se na základě výrazného humanistického citu soustřeďoval na nejvýraznější tvůrce německého, vlámského a italského původu, od Dürera po Bruegela, od Cranacha po Tiziana. V průběhu 17. a 18. století sběratelství vládnoucího rodu znovu významně ožilo. Došlo i k novému uspořádání císařské obrazárny. To byl také první nezbytný krok na cestě k současné podobě galerie, jež si dodnes ve zdech své velkolepé budovy uchovává ducha vybraného vkusu podporovaného prozíravou kulturní politikou.

Silvia Borghesi Silvia Borghesi

Princ Eugen
  27. 10. 2012, 23:27
Přidat mezi přečtené? Nooo... Přidat mezi prohlédnuté a vstřebané? NA JA. Vídeňské KHM mi tak nějak přirostlo k srdci. Ani nevím, jestli proto, že mi připomíná Národní muzeum v Praze, nebo že před ním denkmaluje Marie Terezie. Sama budova je umělecké dílo a obrazy v ní? Corregio, Bellotto, Raffaelo... Tam by se mi zase chtělo :)