Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti

Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti Originální název: Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-7388-007-1

XYZ (2007) 978-80-7388-007-1 280

Svět plný tajemství se znovu otevírá. Autor se již podruhé ponořil do svých poznámek, článků a televizních scénářů, v nichž zachytil své zážitky z dobrodružných výprav za poznáním. Případy vyřešené, i takové, které zůstávají věčným otazníkem... Ale teprve poté, co je shromáždil do jedné knihy, objevil nečekané souvislosti... Obsah: 1.Utajený labyrint pod českou krajinou Jsou náhodně nalezené zápisky vesnického písmáka klíčem k jezuitskému pokladu? Komu patřily hromady kostí v zazděném sklepení v Tuchoměřicích? Skončili budovatelé tajných karlštejnských chodeb hrůznou smrtí? Výzkum složité sítě podzemních chodeb na mnoha místech Čech a Moravy naznačuje překvapivé souvislosti... 2. Putování za bílým přízrakem Bílou paní spatřily na Rožmberku za druhé světové války německé dívky... Proč? Autor odhalil překvapivé souvislosti mezi zdánlivě typicky českým zjevením a starogermánskou mytologií. Zavede nás i na místa, kde dávná ochranná bytost byla roztržena na černou a bílou... 3. Magické jezírko krále Václava IV. Vydáme se spolu s autorem k záhadnému jezírku u hradu Točníku, pokusíme se zjistit, co se skrývá za prokletou „nocí sv. Rufa“ a budeme hledat legendární královský poklad... 4. Záhadolog Alois Jirásek? Málokdo si uvědomí, kolik je v knihách českého klasika, vůči němuž máme díky povinné školní četbě poněkud opovržlivý vztah, zachyceno a popsáno záhadných jevů. Čeká nás nejen „černá díra“ Faustova domu, ale také řeka Labe, propadající se do sklepů plných zlata, nekromant - vyvolávač mrtvých ze slovenských hor nebo záhadný mág - „černý doktor“ z hradu Skály. 5. Setkávali se staří Čechové s draky? Vydáme se po stopách bájných oblud, draků, hadů a nohatých červů a zjistíme, že mohla jít o celkem reálná zvířata... 6. Ve slujích lidožravých obrů Bezpočet historických svědectví i místních legend vypráví o podivných, primitivních lesních bytostech, podobajících se člověku... Jde o druh opic? Poslední zbytky neandrtálců? Neznámou lidskou rasu? Divá žena byla ulovena v opočenské oboře, satyr pomáhal poustevníkovi stavět kapličku... 7. Podivný svět trpaslíků Protikladem obávaných obrů byli podivní, malincí lidé, o nichž se hovoří ve starých českých kronikách jako o běžných obyvatelích nepřístupných skalnatých krajin. Dokonce známe jejich svérázné zvyky a rituály... Jaký nejmenší vzrůst je vůbec z biologického hlediska možný? 8. Rdousivá děťátka z křivoklátských lesů Autorův osobní zážitek, který se vyrovná filmovým hororům, se stal předznamenáním zájmu o můry, podivné noční dravce, číhající, až budeme oslabeni, aby nás doslova vysáli... 9. Vytí pekelných psů Příšerného černého psa se svítícíma očima a s plamenem místo jazyka můžete potkat nejen na welšských blatech, ale i na pražském Vyšehradě nebo u hradeb města Berouna... Autor se snažil odhalit, co se za obávaným přízrakem, známým z celé Evropy, skrývá – a dospěl k překvapivým zjištěním... 10. Kdo přichází v hodině vlků? Proměna člověka ve zvíře – co se za tímto zvláštním jevem skrývá? Souvislosti s pravěkými a starověkými rituály, tajná sekta krve, sbratření s vlky, drogy, nemoci z hladu, šílenství... Stopy vedou ke stále záhadnějším souvislostem, naznačujícím, že v pozadí stála jakási mocná tajná organizace, snažící se terorem prosadit své temné cíle... 11. Ďábelské tance a kouzelné kruhy Tanec, jev tak samozřejmý, že se nad ním ani nepozastavíme – a přesto jde o významný magický rituál, jehož pomocí lze proměňovat duchovní, ale dokonce i fyzický prostor. S překvapením zjišťujeme, že chodský dudák se choval stejně jako čukotský šaman, že tančící indiáni i účastníci technopárty mají stejný cíl – v extázi tvořit nový svět. (Založil/a: Debbi)

Otomar Dvořák Otomar Dvořák
*14.01.1951

moonchild
  26. 10. 2013, 15:59
Skvělá kniha kterou jsem hltala a místy se i bála ale byl to ten příjemný strach,který u knihy neuškodí.