Nová země

Podtitul: Objevte v sobě smysl života

Originální název: A New Earth: Awakening to Your Life’s Purpose
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Citadella - 2013
ISBN: 978-80-89628-15-5

Citadella (2013) 978-80-89628-15-5 302
PRAGMA (2006) 80-7349-005-6 220

Eckhart Tolle staví na obrovském úspěchu knihy Moc přítomného okamžiku a bere nás na cestu mimo naše životy, aby nám ukázal, že máme šanci vybudovat nový svět plný lásky. Vyžaduje to velký posun ve vědomí od současné identifikace s naším egem ke zcela novému způsobu vnímání toho, kdo jsme. Aby se to mohlo stát, musí struktura lidské mysli projít zásadní transformací. V této nové knize Tolle ukazuje, jak taková transformace může proběhnout nejen v nás, ale i ve světě kolem nás. Tím, že vykresluje podstatu tohoto posunu vědomí, Tolle detailně ukazuje, jak naše egoistické uvažování funguje. Poté nás jemně a pomocí velmi praktických termínů vede k novému vědomí. Dojdeme až k poznání toho, kým vlastně jsme, což je mnohem významnější než to, co jsme si dosud mysleli.

Blueberry
  9. 9. 2014, 15:12
Dojem zanechaný Novou zemí je hluboký. Cítím v sobě zajímavou hlubinu, přesně takovou, jaká se skrývá za každičkým slovem, větou, odstavcem a kapitolou. Při čtení se objeví pocit, že se něco ve Vás odkrývá, něco, co jste už dávno zapomněli, něco co však už dávno znáte, a náhle přichází uvolnění a uvědomění, kdo a co vlastně skutečně jsme... Děkuji!
Maty38
  2. 1. 2016, 15:04
Nádherný popis toho jak fungují naše ega. Při některých pasážích jsem vnitřně doslova "chrochtal" :). Knihu už čtu asi potřetí. Jen tu oproti youtube videím autora postrádám jeho odzbrojující humor a sarkasmus......což mi ale nebrání vložit knihu do oblíbených. Děkuji pane Tolle :O)!
Marička
  2. 11. 2015, 14:28
Pro mě bible vědomého života a jakýsi odrazový můstek v chápání ega. U této knihy se mi skutečně povedlo "probudit" a tím tak započíst celou etapu nového života. Eckhart Tolle je opravdový mistr!
cochonek
  23. 4. 2014, 22:40
,,Jestli naplníte svůj osud nezáleží na tom, co děláte, ale na tom, jak to děláte. A jak děláte to, co děláte, určuje stav vašeho vědomí." (Eckhart Tolle)
Mabell
  2. 3. 2014, 12:56
Podle mě je tahle knížka od autora zatím nejlepší. Jsou zde nejlépe popsány hříčky ega, podle mě lépe, než v "Moci přítomného okamžiku". Četla jsem knížku dvakrát, a pokaždé jsem si tam našla něco nového. S většinou jeho názorů stoprocentně souhlasím :)