Zášť

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1621-4

Fragment (2013) 978-80-253-1621-4 248
Fragment (2010) 978-80-253-0968-1 272

Děsivá síla plná zášti napadla město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokáží se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, než jsou oni sami? A dokáže to Elena? (Založil/a: Judyth)

LeaLea
  12. 3. 2012, 20:21
U tohoto dílu jsem s deníky skončila. Autorka mě nepřesvědčila, styl psaní se moc nelepší. Většinu zápetek řeší úžasným kouzlem, o kterém se nikdy předtím nezmínila, a to podle mě není umění. Když se dívám na anotace natahovaných pokračování, myslím, že jsem skončila zavčasu.
PeťkaW.
  16. 9. 2012, 19:37
Souhlasím s komentáři, které tvrdí, že tímto dílem by měla série končit. Další díly mě sice teprve čekají, ale tenhle konec by byl stravitelný a přijatelný. Knížka se četla docela pěkně, konečně jsem se dočkala taky trochu akce oproti předchozím dvěma dílům. Co mi ale vadilo, byla nepromyšlenost. Nevím, jestli autorka vážně neměla promyšlený děj řádně dopředu, nebo to bylo jen špatným podáním, které pak budilo onen dojem. Každopádně všechno se vyřešilo skoro samo, vždycky se najednou našlo zázračné odůvodnění a kupa věcí nebyla vysvětlená vůbec. Mám ráda, když v knize má všechno svoje odůvodnění a místo a když je (alespoň) většina zápletek a motivů pořádně vysvětlená.
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 19:33
Čeho je moc toho je příliš. To platí o hodně věcech a obvzláště o této knize, na začátku jsem byla nadšená a kniha i příběh se mi líbily, ale postupem času a s novými díly jsem pozvolna o knihu ztratila zájem.
Trina1
  7. 2. 2011, 13:03
Tenhle díl mě trochu zklamal - po skvělé jedničce a dvojce nic moc. Sice čtivé, ale děj takový zvláštní. Uvidíme, co přinesou další díly, tento se dle mého názoru nezdařil.
Dumbicek
  30. 11. 2015, 10:24
Tak i já jsem u tohoto dílu s deníky prozatím skončila. Čekala jsem, že se něco změní. Styl psaní nebo přemýšlení, ale bohužel se tak nestalo. A na věci, které se vyřeší sami, nevěřím. Zůstanu u seriálu, protože tam je alespoň na co se dívat.
Lindsey
  16. 7. 2014, 21:32
Obsahuje spoiler spoiler Achjo, škoda tak úžasné trilogie. Ano, trilogie, protože tímto dílem pro mě Upíří deníky končí. Čtvrtý díl je prachsprostá splácanina (i když ne zdaleka taková, jako poslední díly psané L. J.). Vážně mě mrzí, že se rozhodla autorka podlehnout tlaku fanoušků a pokračovat ve psaní. Byla by to její první trilogie, která by neskončila nechutným happyendem (viz. Tajný kruh a Temné vize), ale překvapivým koncem, na který by se nezapomnělo. Bohužel právě díky natahovanému pokračování je kniha považována za mnohem horší než seriál, což je opravdu veliká škoda! Styl psaní L. J. jsem si vážně zamilovala, především nádech starší nádech knih. Ačkoliv se v nich nachází hodně romantických scén, nemá zapotřebí hlavní hrdiny hned tahat do postele, jako to mají ve zvyku autoři novějších děl. Ne, že by na erotických scénách bylo cokoliv špatného, ale kouzlo starších časů, které dýchá z knih, je vážně úžasné. Oproti seriálu jsem si hlavní hrdinku ihned oblíbila a celkově všechny postavy jsou svým způsobem zajímavé. A veliké plus má autorka samozřejmě za konec. Bohužel se příliš často nevidí, že by zemřel hlavní hrdina, a proto velice oceňuji, že se rozhodla pro tak veliký krok. A udělala moc dobře, i když to bohužel nakonec nedotáhla do konce. Originální trilogie pro mě zůstává jednou z nejlepších knižních sérií a předem se těším na další od L. J.
oorange
  10. 2. 2011, 15:56
Tak tady bych to ukončila a dál bych asi nepokračovala. Musím říct, že takový konce by se mi líbil a rozhodně bych ho nečekala. Uvidím, jeslti si přečtu další díly.
Petko92
  12. 11. 2010, 19:15
Čítal som v anglickej verzií...veľmi dobre vydarená kniha ....teším sa na štvorku a trilógiu návrat, ktoré si tiež prečítam v angličtine....prvé dva diely v slovenčine mi stačili !
Eirene
  11. 8. 2010, 14:35
Podle mě nejhorší a nejslabší díl této série. Dlouhé, nudné pasáže, které mě skoro odradily přečíst si čtvrtý díl - Temné shledání. Moc hororově to na mě nepůsobilo.
Rigmor
  2. 8. 2012, 16:19
Po pravdě jsem knihu ani nedočetla a to se mi stalo poprvé v životě, aby se mi ta kniha natolik nelíbila, že jsem přestala ji číst.
Petficka
  21. 8. 2011, 22:38
Tímto dílem to podle mě mělo skončit.Byl by to smutný, ale velmi vydařený konec.Další díly už nejsou tak záživné jako ty předchozí,ale dají se předčíst.Jsou to dobré knihy na zahnání nudy ;).
hanul.s
  27. 10. 2010, 23:03
Po mizerných prvních dvou dílech konečně přišlo něco zajímavého. Tenhle díl byl vážně velmi pěkný. Popis upíra se mi moc líbil. Mnohem lepší situační popis. Děj se také zlepšuje. Uvidím, jak to bude pokračovat, ale kdybych byla autorka, asi bych zpracovala první tři díly do jednoho a ukončila to.
JennyHcz
  29. 5. 2010, 11:46
Třetí díl s velmi překvapivým koncem, plným napětí. Velmi zdařilé a mnohem lepší než předešlé dva díly. Kniha na mě působí sice trochu jako jedna ze série "Stopy hrůzy", ale to mi nevadí :-). Mám ráda hororovou tematiku.