Originální název: Děti pětilisté růže

Regia - 2014
ISBN: 978-80-87866-07-8

Regia (2014) 978-80-87866-07-8 336
Regia (2002)

Nahlédneme do života šlechty a poučíme se o rozvoji řemesel ve městech v rožmberské době. Nakonec ochutnáme, byť jen na papíře, i středověká jídla.

Kniha Jiřiny Doležalové Děti pětilisté růže nabízí procházku staletou historií jihočeského rodu Rožmberků. Je neobyčejně zajímavým a čtivým průvodcem jihočeskými městy a hrady, seznámí nás s výraznými postavami doby, kdy rod pětilisté růže hrál (nejen) v jižních Čechách významnou roli. Nahlédneme do života šlechty a poučíme se o rozvoji řemesel ve městech v rožmberské době. Nakonec ochutnáme, byť jen na papíře, i středověká jídla.

Ariko
  12. 11. 2014, 21:43
Jak se zde píše v anotaci, tak bohužel pro mě to tekto nebylo. Kniha se mi nezdála neobyčejně zajímavým ani čtivým průvodcem jihočeskými města a hrady. Zvláštní styl psaní i trocha bulvárního stylu. Očekávala jsem víc, ale na druhou stranu to nebylo něco zcela zavrženíhodné. Po druhé ale rozhodně číst nebudu :)