Král krysa

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Laser-books - 2006
ISBN: 80-7193-212-4

Laser-books (2006) 80-7193-212-4 294

Jde o temnou městskou fantasy/horor zasazenou do Londýna, ukazující fenomén krále krys a legendu o krysaři z Hamelnu proti estetice drum and bass a jungle hudby. (Založil/a: ondrax)

Kocharowski
  16. 11. 2013, 15:29
Z mého prvního setkání s Miévillem si odnáším rozporuplné pocity. Podobných knih se válí v knihkupectvích tucty – neurazí, ani nenadchnou. Příběh vycházející ze známé německé legendy o krysaři z Hameln a přenesený do prostředí moderního Londýna nezaujme ani originalitou ani postavami. Jediné, co knihu vytrhává nad průměr je výborná atmosféra.
Miss_Fí
  26. 8. 2013, 9:06
Pan Miéville mi málokdy sedne. Obdivuju jeho fantazii, která stvoří světy, co mě naprosto okouzlí( v určitých chvílí zděsí a přesto v nich ráda zůstávám ponořena), ale často má problémy s jeho linkou příběhu? vyprávěním? něco mi tam prostě nesedí. Nicméně, bůh ví proč, tady jsem mu vše odpustila.
koriandr
  23. 8. 2012, 17:23
S hodnocením jsem byla v rozpacích. Všechny charaktery byly strašně ploché a ne moc chytré, zápletka poměrně prostá a rozuzlení s patetickým koncem. I přes to všechno mě ta knížka bavila a rozhodně nelituju času, kerý jsem u ní strávila. Strašně se mi líbilo zakomponování dnb do celé knihy. Sice od začátku bylo jasné k čemu Natashina linie směřuje, ale stejně byly pasáže, jak komponuje muziku jedny z nejlepších.
melpamene
  7. 8. 2010, 11:57
ano, je to zajimave.. ano, je to temne.. ano, je to takove, jak pisi kritiky.. ale ja v tom zkratka vidim tak velkou inspiraci gaimanovym "nikdykde", ktere je mimochodem asi tak 100x lepsi, ze mi kral krysa pripada jako poctivy prumer.. 5/10
corneille
  8. 4. 2012, 12:21
Jako Miévillův fanoušek jsem si samozřejmě musela koupit i jeho prvotinu. Typicky pro autora je příběh temný, trochu nechutný. Už v první knize je poznat, jak rád autor vytváří obrazy a hraje si se slovíčky (což taky řadu lidí od jeho knih odrazuje, pokud vím). Chvíli mi trvalo se na příběh naladit (první knihy mívají sklony k lehké neobratnosti), ale potom jsem ho s postavami ráda prožila. Až na ten konec. Ten konec. Já chápu, že je autor silně levicově zaměřený... ale tohle bylo příliš. Posledních pár stránek radím vystřihnout :o))
rewkon
  21. 1. 2012, 16:25
Je to úžasné je to úderné budete tančit je to poprvé kdo my ukázal hudbu skrze stránky knihy slyšet melodii drum basu.
Veru
  26. 7. 2011, 13:32
Příběh Krysaře z Hamelnu zasazený do novodobého Londýna. Mieville zřejmě miluje hudbu, protože jeho popisy jungle melodií na čtyři stránky jsou neskutečný, ale mě to třeba opravdu nic neříkalo. Srovnání s "Nikdykde" není na místě, za prvé je příběh postaven poněkud odlišně a za druhé Miéville v této prvotině nesahá Gaimanovi ani po kotníky.
Ovšem jako prvotina to špatné není, čtivý příběh, někdy až s naturalistickými pasážemi, nebojí se zajít do nechutných detailů. Určitě si ráda někdy přečtu i něco dalšího.