Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sever a Jih 1

84%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sever a Jih 1
Autor:
Originální název: North and South
Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Nejnovější vydání:
Egem - 1992
ISBN: 80-85395-08-8
Počet stránek: 408
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 36x v přečtených
v knihovně 20x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Egem (1992) 80-85395-08-8 408

Monumentální sága Johna Jakese se vrací do jednoho z nejdůležitějších období historie Spojených států, kdy se začaly jasně rýsovat rozdíly mezi průmyslovým Severem a zemědělským Jihem, které vedly až k vypuknutí občanské války. Sága zapadá do série knih od stejného autora, jimiž soustavně mapuje americké dějiny.
Ihned po publikování první části (Sever a Jih) v roce 1982 se kniha stala bestsellerem a po zveřejnění druhé (Láska a válka) v roce 1984 přistoupila televizní společnost ABC k natáčení seriálu, jenž měl v USA premiéru o rok později. Postupně obletěl příběh "Orryho a George" celý svět a seznámili se s ním i čeští diváci. Trilogie po završení třetí části (Nebe a peklo) v roce 1987 se stala vůbec nejpopulárnější americkou knihou postihující tuto tématiku. Dosud si ji jen ve Spojených státech zakoupilo více než 30 milionů čtenářů. Přitazlivost díla je především v mistrném skloubení prostých lidských osudů s historickými fakty jedné dějinné epochy. (Založil/a: vaja)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
  10. 12. 2013, 14:09
Příběh vtáhl do děje. V Severu a Jihu se vrací k daleko před občanskou válku, aby ukázal jak se emoce na obou stranách konfliktu vystupňovaly. To vše na přátelství Orryho a George.
D.-e.-e.-
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 11. 2013, 21:49
Neskutečně autentická sonda do 19. století. Neměla jsem pocit, že si o otrokářství Jihu a průmyslové revoluci Severu pouze čtu. Autor mi vše podával tak, že jsem získala dojem naprosté zúčastněnosti. Zcela jsem se napojila na myšlení postav. Až s podivem se zastavuji nad tím, jak jsem pohledem hrdinů samovolně vnímala dnes naštěstí dávno přežité otrokářství jako běžnou denní záležitost, zažitý systém doby, kdy oči zkostnatělého Jihu nechápaly pošetilost severních abolicionistů zamýšlet se nad právy či dokonce prosazovat svobodu otroků. Vždyť to byly "jenom" černoši. No mazec!