Zavři oči a leť

Zavři oči a leť

Akropolis - 2004

Akropolis (2004)

Na příbězích našich současníků sledujeme zrod „nové divokosti, s kterou si nikdo neví rady". Důležitý je především úspěch, sociální status, bohatství, postavy této knížky hledají své jistoty a smysl existence vždy vně sebe – a nacházejí jen luxusně zabalenou, roztříštěnou prázdnotu. A teprve tváří v tvář této prázdnotě zjišťují, že jejich jedinou nadějí zůstává možnost svůj příběh nevzdat, sebrat odvahu a „obrátit se zpátky ke svému srdci". Drsné i něžné momentky ze současnosti upoutají přesnou evokací svodů i tempa doby; jako leitmotiv se jimi vine příběh Češky Markéty, zoufale toužící po unikající lásce, a Američana Matthewa, který už lidskou blízkost nedokáže přijmout. Zpoza prudce plynoucího vyprávění o naší současnosti prosvítají kontury znejistělého světa, letícího se zavřenýma očima za svou představou štěstí a úspěchu.

Oto Linhart Oto Linhart