Netopýři

Netopýři Originální název: Fledermäuse

Intimo - 1991

Intimo (1991) 96

Povídky s hororovými prvky a mystickými náměty, v nichž se autor pokouší odhalovat tajemství přírody i lidského bytí.

Autorova bujná, často morbidní fantazie zpracovává příběhy, ve kterých vždy působí temné psychické síly nebo přírodní magie a obojí vliv má neblahé důsledky na hrdinovu duševní rovnováhu. (Založil/a: vaja)

strixa
  7. 3. 2013, 19:34
Po přečtení Golema se v mých očích Meyrink stal bohem a začala jsem hltat i jeho ostatní díla. Došlo logicky i na Netopýry a já jsem rozhodně nebyla zklamaná..!

"A co nazýváme životem, je jen čekárnou smrti. Tenkrát jsem si najednou uvědomil, co je to čas. My sami jsme útvary, zhotovené z času těla, jež se zdají být hmotou, ale nejsou nic jiného než koncentrovaný čas."

"Kdyby ženy rodily bicykly nebo opakovací pistole místo dětí, viděl byste, jak vesele by se každý ženil. Ano, ve zlatém věku, kdy lidé byli ještě méně vyvinutí, věřili jen tomu, o čem mohli přemýšlet. Pak nastala zvolna epocha, kdy věřili je tomu, co mohli sežrat - teď se ale dostávají na vrchol dokonalosti, to znamená, že považují za skutečnost jen to, co mohou prodat."