Rozbité okno
Originální název: Broken Window
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-952-3

Domino (2014) 978-80-7303-952-3 592
Domino (2008) 978-80-7303-429-0 489

Osmá kniha série Lincoln Rhyme.

Můžeme se ubránit člověku, který o nás ví úplně všechno? Svět se přehoupl do 21. století a ze sběratelů kostí se stali sběratelé dat. Klíč k penězům a moci drží ten, kdo disponuje největším počtem informací o našich kreditních kartách, zdravotní dokumentaci nebo nákupních zvyklostech. Může to být komerční firma, může to být slídivá vláda... a může to být i vraždící psychopat. Ten muž získal přístup do databází největší informační společnosti v Americe a využívá získaných informací k tomu, aby pronikl do života vytipovaných obětí, které zavraždí a vinu následně svalí na nevinné občany. Vše nasvědčuje tomu, že nalezl recept na dokonalou vraždu jenže pak se jedním z jeho obětních beránků stane bratranec kriminalisty Lincolna Rhyma. Rhyme se uvolí zoufalému bratranci pomoci a postupně začne rozplétat zločinnou pavučinu upředenou pachatelem posedlým touhou sbírat: pouličním haraburdím počínaje a intimními detaily cizích životů konče. Během tří dnů zažije kriminalista desítky zápletek, zádrhelů a zvratů a odhalí bezpočet šokujících informací o krádežích totožnosti a obchodování s daty. Proti němu tentokrát stojí pachatel nového věku: muž vyznávající vizi, že nejspolehlivější smrtící zbraní jsou informace... (Založil/a: Debbi)

Kůstka
  28. 10. 2012, 10:30
Šla jsem na to fikaně. Nechala jsem si tuhle docela i bichli na dny, kdy jsem doma a vím, že se nikam nechystám (vždycky u sebe musím mít knížku, ať jdu kamkoli). A zvládla jsem ji za 3 dny. A je to možná dobře, protože kdybych ji četla třeba týden, tak by mě asi přestala bavit.. Hlavně ty dlouhé popisy zabezpečení systému SSD - ne, prostě se tam nelze dostat bez hesel, to nejde.. A docela i lituju, že jsem sérii Lincolna Rhyma nečetla popořadě.. Ono to na sebe sice nijak nenavazuje, ale jsou tam i nějaké zmínky o těch předchozích dílech. Docela jsem zírala, kde se tam vzala nějaká Pam. :)) No ale to bych se v knihovně načekala, tahle mě zrovna zaujala a nebylo to zas tak špatné.
LuciusWlk
  30. 10. 2011, 14:10
Deaver rozehrál opět famózní hru na kočku a myš. další s případů Lincolna Rhyma nezklamal, a i když rozbité okno je poněkud klidnější, je i velmi čtivé a udržel mou pozornost do poslední stránky.
Pend
  23. 1. 2014, 7:11
Pro mě jeden ze slabších dílů série. Zápletka je alarmující a znepokojivá, nicméně poněkud přitažená za vlasy (Nechcete zanechat informace při nakupování - nekupujte, ale kraďte). Lincolm tentokráte nedostává tolik prostoru, protože není dostatek důkazů z místa činu, což mi přišlo dost podivné. A opět v závěru jakoby autorovy došly nápady a rozuzlení se Sachsovou je jak z Mlčení jehňátek.
dalimoni
  12. 6. 2011, 15:37
Velmi dobrá kniha, propracovaný příběh, čtivé, napínavé, prostě a jednoduše skvělá detektivka. Hlavní motto případu jsou informace, respektive vrah má informace a ty využívá či lépe řečeno zneužívá, vždy na někoho vraždu svede. Točí se to kolem krádeže identit a moderních nástrah současného informačního věku. Určitě ne nereálné, velmi odstrašující a k zamyšlení.
tomdra
  30. 6. 2014, 18:29
Jako vždy. Už nevím co psát. Pěkný a napínavý příběh o detektivovi Rhymovi a detektivce Sachsové. Tentokrát se honili za zlodějem identit.
mispulka s.
  24. 2. 2014, 17:31
Moje první kniha od tohoto autora.Celkem zajimava takze se časem urcite pustim i do jeho dalších knih.
koki.veru
  29. 10. 2013, 15:10
Kniha byla krásně napsaná, dokázala zaujmout a zatáhnout do děje. Ale v pár situacích jsem si nebyla jistá, jestli jsem správně pochopila, o čem je řeč a tak trochu mě nudily (například popis SSD a podobně).
Sweed
  20. 7. 2012, 14:37
Měla jsem vysoká očekávání, která bohužel nebyla naplněna. Myslím, že přečíst si knihu v roce 2008 by bylo lepší, než ji číst o 4 roky později, vzhledem k rychlosti pokroku informačních technologií mi už přišla trochu zastaralá. A jako vždy, nabubřelý Lincoln, který se v této oblasti těžce neorientoval a proto byl ještě protivnější než obvykle.
zichisek
  12. 10. 2011, 17:41
Z knih o Lincolnu Rhymovi mi tato přišla poněkud průměrná.Autor se hodně zaměřuje na popisování firem a zabezpečení,které mě moc nenadchly a občas mě nudily.Celkový dojem z knihy mám ale pozitivní a jako celek se mi líbila.
fish
  30. 3. 2015, 9:51
Jedna z lepších kníh v sérii a aj to pre zvolené prostredie a zápletku, všetko ostatné je stále rovnaké, taže za 3.
Hightower
  15. 9. 2011, 19:26
Famózní a precizně podaná záležitost, po Prázdném křesle nejlepší Deaverovo dílo. A ano, Facebook jsem si zrušil.
pistalka
  16. 7. 2010, 12:05
Nevím, jestli události, popisované v této knize jsou fikce.. a nebo to tak někde skutečně funguje nebo se k tomu nevyhnutelně směruje (mám neblahý pocit, že ano), každopádně mě toto dílo celkem vyděsilo. Facebook jsem si ale nezrušil.