Kostky byly vrženy

Motto - 2003
ISBN: 80-7246-204-0

Motto (2003) 80-7246-204-0 241

ÚVAHA O LIDSKÉ DUŠI, JEŽ BY MOHLA BÝT I NESMRTELNÁ
Jak funguje lidský mozek? Jak se spolu lidé dorozumívají? Co je nám geneticky dáno a co záleží jen na nás samotných? Byly naše kostky předem vrženy? Jakou roli hrají v našem životě emoce, rozum či duše? Existuje vůbec lidská duše? A pokud ano, co to vlastně je? „Nedokázal bych žít beznadějný pozemský život, který by byl zakončen jen tím, že byl žit. Ve svém pokročilém věku snad mám právo poskytnout naději i čtenáři, kterého tíží neznámo posmrtné existence. Možná že je to všechno jinak, ale možná také že ne.“ „Je-li život předurčen, nesmíme o tom vědět.“
KNÍŽKU PROVÁZEJÍ ILUSTRACE JIŘÍHO SLÍVY (Založil/a: skjaninka)

rosavtrave
  21. 11. 2011, 15:52
Opravdu pěkná kniha, filozoficky zaměřená, která mě v mnoha ohledech překvapila už tím, že mám na lidskou duši a svět kolem nás podobné názory jako jsou ty mé. Líbilo se mi např. "Přesný plán organismu včetně mozku je v šroubovnicích DNA zapsán neuvěřitelně přesně a celý ten vývoj lidského embrya do hotového novorozence je vlastně neobyčejně podobný Velkému třesku našeho vesmíru. Proto mi připadá, že i v té fyzikální Singularitě byl vývoj vesmíru zapsán stejně přesně, jako je novorozenec zapsán v tom nepatrňoučkém prostoru jádra zárodečné buňky, a to do posledního detailu."