Dvojí hra na Baker Street

Dvojí hra na Baker Street Originální název: The Veiled Detective

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-398-7

Jota (2006) 80-7217-398-7 206

Nový příběh nám přináší vzrušující a polemický pohled na vztah mezi velkým detektivem Sherlockem Holmesem, jeho přítelem a kronikářem doktorem Johnem H. Watsonem a profesorem Moriartym. Román zpochybňuje mýtus o Sherlocku Holmesovi a fascinujícím a dramatickým způsobem nám ukazuje další podobu tohoto muže. Čtenáři detektivek budou se zatajeným dechem sledovat odhalení pravdy o nejproslulejším detektivovi světa.

grace
  28. 7. 2012, 12:29
Walker (Watson) je válečný zločinec, paní Hudsonová talentovaná herečka, oba spolu s Mycroftem pracují pro Moriartyho. Děj se odehrává na pozadí Studie v šarlatové, Podpisu čtyř a Posledního případu - takže nečekejte ani žádné nové detektivní zápletky (ty stávající autor velmi hrubě a necitlivě pozměnil k obrazu svému). Korunu všemu nasazuje fakt, že se Holmes v honbě za "spravedlností" stává chladnokrevným vrahem (a Watson jeho komplicem). Autor, navzdory své pověsti uznávaného holmesologa, nám nemá v tomto díle co nabídnout. Je to zklamání.