Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Orientální diagnostika

50%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Orientální diagnostika
Autor:
Originální název: Your Face Never Lies, How to See Your Health

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nezjištěno / Jiné - 2006
ISBN: 80-7205-238-1
Počet stránek: 282
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 4x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2006) 80-7205-238-1 282
Nezjištěno / Jiné (1991) 80-234-0033-9 284 Vydal: Východoslovenské vydavateľstvo

Tato kniha je uvedením do hlavních diagnostických metod, které mají svůj základ v principech orientální medicíny. Popsané diagnostické metody a popsaná pozorování autor rozvíjel a používal na základě hlubokého pochopení všeho lidského a pochopení vzájemného vztahu mezi lidskostí a řádem vesmíru. V tom spočívá osvobozující vliv vědomí a znalostí uvedených v této knize. Je to tedy kniha o předcházení nemocí, o pravé prevenci a především o životě každého jednotlivce.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Sedmikráska
20% 20% 20% 20% 20%
  8. 4. 2012, 3:09
Autor knihy je znám především jako propagátor makrobiotiky, která sice teoreticky vychází z tradiční čínské medicíny, ale upravila si ji k obrazu svému, a to často dost drasticky (příkladem může být záměna jinových orgánů za jangové a naopak) a ke své škodě z ní přebrala jen některé základní věci jako třeba meridiány, a to přesto, že jde o propracovaný a ucelený systém, který má smysl jen jako celý komplex. Orientální diagnostika navzdory svému vznešenému názvu (zajímavé je, že originální název, jakož ani rok jejího vydání, není v této knize uveden) nevytěžila z již existujícího systému TČM to, co vytěžit mohla. Namísto toho se utápí v podrobnostech, na kterých pramálo záleží vzhledem k tomu, že z nich plynoucí závěr je prakticky vždy shodný - stav je způsoben nadměrným množstvím cukrů, nebo nadměrným množstvím tuků/živočišných tuků, případně nadměrným množstvím živočišných potravin ve stravě. Vliv jiných faktorů je sice všeobecně zmíněn, ale pouze okrajově.
Dojem, který mám z této knihy, bych nazvala absencí jakéhokoliv smysluplného systému a nahromaděním tisíců nesmyslných jednotlivostí vedle sebe.
rosavtrave
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 11. 2011, 20:59
Zajímavá knížka od orientálního diagnostika, která i laikům hezky popisuje, jak funguje tradiční léčitelství v Asii. Je v ní také dost kreslených obrázků pro snažší identifikaci toho, co se píše v textu.