Hanebný pancharti

Hanebný pancharti Originální název: Inglourious Basterds

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-2097-8

Mladá fronta (2009) 978-80-204-2097-8 233

Partička Židů řádí v okupované Francii mezi nacistickými důstojníky, až nažene hrůzu i samotnému Hitlerovi. Scénář k Tarantinově filmu, oceněnému na filmovém festivalu v Cannes. Čtenář si může vychutnat šťavnaté dialogy a nahlédnout pod pokličku v tvůrčí dílně tohoto geniálního vizuálního kuchaře. Některé popisy i vtipné dialogy jistě obohatí slovník nejen fanoušků kultovního režiséra. (Založil/a: skjaninka)

Quentin Tarantino Quentin Tarantino
*27.03.1963

Samael
  28. 3. 2013, 20:37
Četl jsem to až po shlédnutí filmu(který byl mimochodem skvělý),takže jsem si dal jen repete,ale i tak to bylo zábavný.Hodnocení jen 3* protože se jedná o scénář!!
cholstik
  18. 7. 2011, 14:48
Kniha je pouze scenářem k filmu Hanebný pancharti, proto tak nízké hodnocení, protože to nepovažuji za plnohodnotnou literaturu. Musel jsem se dlouho přemáhat k dočtení knihy.
Czermy
  19. 10. 2010, 21:47
No jasně, je to scénář, musím dát pouze průměrné hodnocení, ale jen z toho důvodu, že vyšší by nebylo fér k ostatním samostatným plnohodnotným knihám. Film je ale jeden z naprosto nejlepších, které jsem kdy viděl, ne-li nejlepší, nad tím ještě váhám, každopádně na ČSFD má ode mně lepších pět. Tady jen tak okrajově, abychom knihu nezanedbali.
Solvi
  14. 1. 2016, 15:02
Tento knižní scénář jsem četl ještě před zhlédnutím filmu. Nasmál jsem se a střídavě jsem byl ve stádiu strnulosti typické pro thrillery či psychologická dramata. Tarantinovské hlášky a dialogy mě v jeho filmech občas přijdou ujeté a trapné, ale v překladu tohoto scénáře se mi jevily zajímavé a napínavé – nejspíš záleží na hereckém výkonu, ale napsané to je opravdu poutavě. Přestože nemám rád prznění historie, nejsem zase takový suchar, abych bral Tarantinovské filmy vážně, takže mě závěr nijak neurazil, spíše jsem se nad tím pousmál.
Tomik00
  25. 10. 2013, 19:31
Kniha je psána ve formě scénáře. Příběh se dobře čte a je to spíše oddechové čtení. Quentin Tarantino prostě umí!
iampatrik
  26. 7. 2011, 21:31
I když se jedná o scénář, mě se kniha četla dobře, možná taky proto, že Tarantinuv film mám rád a jako takové doplnění právě k filmu postačí. Plus bonusem mohou být dialogy či scény, které se ve filmu neobjeví a přitom nejsou o nic horší než ty filmové.