Levá ruka boží

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2600-2

Knižní klub (2010) 978-80-242-2600-2 416

„Poslouchejte. Svatyně vykupitelů na Střelecké stráni je zatraceně lživý název, protože tam nikdo vykoupení nedojde a o svatyni už vůbec nelze mluvit.“

Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo – místo, kde není vítána naděje ani radost. Většina jejích (téměř výlučně mužských) obyvatel tam byla přivedena v raném dětství proti vlastní vůli, kterou snad kdysi měli. Teď trpně přežívají pod hrůzným režimem lordů vykupitelů, jejichž krutost a surovost má jediný cíl – službu ve jménu Oběšeného vykupitele. V celém komplexu svatyně se nikdo dokonale nevyzná, tak rozsáhlý a spletitý je labyrint jeho chodeb – chodeb naplněných pachem staletí starého náboženského zápalu.
A v jedné z těchto chodeb stojí chlapec, dívá se ven temným oknem a pozoruje nejnovější skupinku nešťastníků, kteří do tohoto pekla přibyli. Je mu čtrnáct nebo snad patnáct let – jistě to neví ani on sám, ani nikdo jiný. Své skutečné jméno už dávno zapomněl, teď mu však říkají Cale. Ze svého předchozího života si na nic nevzpomíná a o tom budoucím nic neví... Seznamte se s andělem smrti.

Levá ruka boží přináší příběh o životě a hledání víry ve světě, jejž postihla blíže nespecifikovaná katastrofa. Je první částí trilogie, která vychází v celosvětové premiéře a která má všechny předpoklady stát se mezinárodním bestsellerem.

#válka  #církev
Paul Hoffman Paul Hoffman
*??.??.1953

Keatin
  29. 10. 2015, 11:17
Čekala jsem rozhodně větší "wow" efekt. Chtěla jsem si koupit i další díly série, ale musím říci, že první díl mě od toho spíše odradil. Jak už tady zaznělo, začátek byl opravdu čtivý, ale zbytek příběhu už o poznání méně. Někdy mi hlavní hrdina až lezl na nervy ...tím svým přesvědčením, že je nejlepší. Tedy alespoň na mě to tak působilo.
HPL
  3. 9. 2013, 0:00
Vůbec to nebylo špatný. Ikdyž je pravda že dost nevyvážený. A to jak děj, tak samotné postavy. Vykupitelé - v jednu chvíli vytrénovaní zabijáci, v druhou banda retardů. Arbel je moc tupá princeznička, ale Thomas byl vklidu a dokonce aji Bosco mě bavil. Dalšímu dílu dám určitě šanci. PS: tu hlášku na obalu o "bestselleru" berte s rezervou :D
Laponka
  15. 1. 2011, 13:13
Prvních pár stran nic moc, ale to tak bývá u každé nové knížky, pak se to rozjelo a od té doby jsem nemohla knihu odložit. Velice doporučuji ji přečíst:o))
Ailees
  25. 1. 2012, 20:52
K Levé ruce boží jsem se dostala především díky úžasnému přebalu a překladu Pavla Medka - a rozhodně této volby nelituji. Příběh má jedinečnou schopnost vtáhnout čtenáře do děje, je správně temný a barvitý. Thomas Cale jako vyvolený balancující na hranici dobra a zla taktéž nemá chybu. Rozčilovala mě postava Arbell "Labutí šíje" (brr, už z té její přezdívky mám kopřivku) - proč se musím ve fantasy románech neustále setkávat s ženskou hrdinkou v pozici krásné, nedosažitelné, vytoužené zrádkyně? A druhá věc, co mi vadila byl závěr - vynucené čekání na další díl mě obvykle dohání k zuřivosti :) Levá ruka boží je přesto natolik výjimečné dílko, že se jakékoliv čekání nutně musí vyplatit.
Aratar
  15. 11. 2014, 12:32
První polovina knihy mě hodně bavila a rychle jsem se do ní začetla. Poté děj pomalu ztrácel na akci, ale i tak se mi tu dva momenty vyloženě líbily. Celkově z tohoto dílka ale převažuje pozitivní pocit. Jediné, co mi opravdu vadilo, byl trochu nelogický a poměrně nepropracovaný závěr s dovětkem ve stylu deus ex machina.
Shifer
  25. 8. 2012, 22:20
První polovina knížky mě bavila, postavy byly sympatické, ale potom zničehonic jsem se musela prokousávat ke konci a ani jsem moc nevnímala co čtu, jak mě to nebavilo. Druhý díl ani náhodou vyhledávat nebudu.
Zlatokrt
  26. 7. 2012, 14:00
Příjemně překvapen jsem byl čtivostí, stránky rychle ubíhaly, ale nepříjemně různými nelogičnostmi. Už zmínění vykupitelé někdy supermani, jindy nuly, ale třeba i ten závěrečný boj (SPOILER!) jak může armáda, která si tolik zakládá na výcviku a má v područí obří říši, ztroskotat na takové prkotině, jako je předčasný útok? Jak si můžou profesionální vycvičení vojáci splést spadlou vlajku s pokynem k útoku? Autor to měl trochu lépe promyslet... vymyslet nějakou složitější zápletku a ne se z příběhu vymotat takhle absurdně. Celou dobu mi navíc vadilo zasazení fiktivního příběhu do potrhaných kulis skutečného světa a skutečných historických postav. Jak napsal Sarael, příběh by si zasloužil vlastní svět.
24601
  14. 4. 2013, 1:02
Začátek fantastický, druhá polovina k smrtiubíjející.
Jakmile se děj dostal mimo pevnost, ztratil pro mě poutavost a k dotčení jsem se musela až nutit.
Nells
  2. 2. 2012, 19:26
Ze začátku mě kniha moc nebavila. Ovšem jakmile se děj dostal do části, kde se konala bitva, žasla jsem nad tím... V tu chvíli mě kniha dostala a nepustila, sice jsem se zuby nehty prokousávala asi prvními 150 stránkami, nakonec to však stálo za to!!!
Buřinka
  26. 7. 2016, 15:14
Knihu jsem si půjčila spíše ze zvědavosti, asi mě uchvátila obálka :-) ale když ji zpětně hodnotím, tak nebyla špatná, ač si přednostně vybírám jiný žánr. Dlouho jsem se snažila děj usadit do nějaké konkrétní doby a až z recenzí jsem zjistila, že svět je možná po nějaké rozsáhlé katastrofě. Vykupitelé cvičí ve Svatyni malé chlapce do války. I k hlavnímu hrdinovi jsem si nějaký čas hledala vztah. Půjčila jsem si i další dva díly.
Hedgehog
  22. 7. 2014, 10:46
Rozmýšlel jsem se, zda dát tři nebo čtyři hvězdy, nakonec díky napínavému a tajemnému začátku a bitvě na konci s odřenýma ušima uděluju čtyři.
Nevím jestli to byl jen můj problém, ale těžko jsem si dokázal představit jednotlivé postavy (vyjma Calea a Váhavého Henriho), kdy pod jejich jménem nebyl vidět výraznější charakter.
Jako velký fanoušek G. R. R. Martina a jeho Západozemí mám možná příliš velké nároky.
keddy79
  9. 9. 2013, 20:49
2/3 knihy se četlo jedním dechem, ale pak se něco stalo. Nevím co, ale nedokázala jsem to dočíst. Další díl nevyhledám.
aceCZ
  27. 5. 2011, 22:43
Tak jsem zjistil název druhého dílu - "The Last Four Things" - neboli Čtyři poslední věci
(já bych řekl poslední čtyři věci), už se také nemůžu dočkat pokračování. Anglicky to asi nedám, budu si muset počkat na překlad. Více zde http://www.lefthandofgod.com/ Ahoj
Margot
  7. 1. 2011, 13:28
nevěděla jsem, co s penězma, tak jsem je investovala do knížky :-) rozjezd není v nijak ostrém tempu, ale čte se dobře. není to žádný extra zázrak, když s tím začínáte, ovšem je to dáno tím, že knížka je na pokračování (což jsem zjistila až po přečtení, když jsem si říkala - sakra, dyť to nijak nedopadlo - bombastický závěr přijde nejspíš později :-) každopádně velice čtivé a zajímavý příběh. určitě doporučuju :-) těším se na další díl
Light
  9. 7. 2010, 15:55
Průměrná kniha. Ale moc mě nezaujala, i když si chci dočíst celou sérii. Bylo zde málo akce. Jak všichni říkají - snad to druhý díl trochu vylepší :).
Emmilli
  21. 5. 2014, 22:40
Knížka mě moc nebavila, dost často jsem se přistihla, že čtu ale vůbec nevnímám co. některé pasáže byli super a vážně napínavé ale vcelku jsem dočetla jen silou vůle.
maciii
  28. 10. 2011, 13:34
Fiktivní historický román vycházející z evropského středověku a velmi detailně zaměřený na chlapce Thomase Cala, který je jedním z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů, a to díky své nevyzpytatelnosti vůči ostatním postavám v příběhu, tak k samotnému čtenáři. Děj má šílený spád, spoustu překvapivých zvratů a nemá téměř žádná slepá místa. Temný a téměř depresivní příběh postrádá jakákoliv předvídatelná patetická klišé, dialogy jsou zajímavé, často velmi stručné a přesto velmi jasně vykreslují charaktery všech hrdinů. Druhý díl je v tomto podle mého názoru ještě mnohem dále.
clotho
  26. 1. 2011, 16:39
Celkem zajímavá kniha, obzvlášť odkazy na křesťanství :) Není to nějaká bomba, ale i tak příjemná četba... V novinách recenzovali nechutné scény, vyhřezlá střeva a ono nic. Nejnechutnější pro mě byl Calův provaz, já bych asi nadosmrti zůstala v pevnosti, než po něm šplhat :D
TheBatman
  26. 4. 2014, 18:25
Opravdu skvělá kniha. Hlavní postavy byly skvělé, hlavně Cale. Děj byl také skvělý, první stránky byly trochu slabší, ale rozjelo se to a bylo to super. Určitě půjdu do dalších dílů a velice tuto knihu doporučuji. Za mě 100%.
gggulas
  16. 5. 2011, 12:08
Uživatel to: Já holka jsem a musím přiznat, že tato knížka mě dost vzala. Autorův humor, popisy všechno.. už je to chvilka, co ji mám přečtenou a věřím, že ji přelouskám ještě jednou. Neví někdo jak se jmenuje druhý díl? (měl by teď vyjít)...

---------------------

uživatel luca16: děkuji moc za info o druhém díle:) už se též těším a doufám, že to bude stejně parádní jako tato knížka:))))........................................
Nikk
  9. 7. 2012, 15:53
Na začátku jsem se neuvěřitelně nudila, po pár stránkách jsem se do toho dostala a přečetla těch několik stránek jedním dechem. Ale závěrečná bitva mě tak znechutila a znudila, že jsem jenom protáčela oči a vzdychala. Říkala jsem si, jen, aby už ty stránky našly konce.
EndrjuS
  8. 10. 2011, 10:44
Dobrá kniha, rychle přečtená což svědčí o dobré čitelnosti, ale i tak se mi zdá, že tahle kniha jen připravuje půdu pro druhý díl (který jsem ještě nečetl), tak se nechám, doufám že příjemně, překvapit
Tuleník
  11. 9. 2011, 14:51
Přečteno jedním dechem - za dva večery (a noci)... takže zjevně je kniha dobře čtivá :-). Naprosto mi uniká doba i místo děje, ale vůbec mi to nevadí - zatím k tomu přistupuji jako k čisté fikci s vypůjčenými názvy reálií.
Vůbec jsem z knihy nevyčetla to, co se píše v upoutávce - "příběh o životě a hledání víry ve světě, jejž postihla blíže nespecifikovaná katastrofa". Četla jsem nepozorně? Charakterizovala bych to spíš jako příběh jedinečně nadaného mladého kluka, který si prošel brutální výchovou a snaží se uspět v okolním světě, aniž by si byl jistý, o co mu vlastně jde.
Nicméně závěrečná bitva - bomba ukázka pádu sebevědomí a pýchy.
Těším se na pokračování a jsem zvědavá co se vyklube z té "voňavé kuličky" ze žaludku zavražděné Leny.
kristina1980
  7. 3. 2011, 18:02
Nemám ráda, když někdo o knize řekne: "Tahle kniha se mi líbila." Ano, kniha je to pěkná, má pěkný obal :))) Nicméně, pokud mám mluvit za sebe, kniha je to dobrá. Není nejlepší z toho, co jsem četla, ale je dost dobrá na to, abych jí udělila hodně chvalitebná slova. Cale - hlavní postava, no holky, řekněte, která z vás by jej nechtěla mít alespoň na chvíli doma, navíc, když jej autor dokáže vylíčit v tom nejbáječnějším světle :))) Ano, je to neúprosný vrah, ale to je maličkost :) Příběh mě chytl ihned od počátku, prolíná se zde velmi mnoho postav a příběh se rozvíjí několika směry, je až záhadou, jak na tohle všechno autor přišel. Na jednom webu jsem četla, že je čtenář "zmateně vhozen do děje" - já jsem si tak rozhodně nepřipadala, naopak mi přišlo, že vše má svůj řád a to, nad čím člověk minutu váhá, je vzápětí vysvětleno. Obdivuji Calovu odvahu, obdivuji jeho dva "kamarády", líbí se mi i jeho společník Iddris Pukke :))) Má občas skvělé hlášky. Jediné, co se mi na té trilogii nelíbí je - proč, proboha, musí druhý díl vyjít tak dlouho po prvním?
evik9
  29. 9. 2016, 11:16
První díl ze série knih. První díl mě uchvátil, byl sice trochu krvelačný, ale chtěla jsem rázem vědět, jak to bude pokračovat. Druhý díl mě nenadchnul vůbec pořád samé války, to mi nesedlo a třetí díl................ušel.
Matys
  19. 6. 2016, 17:23
Tato kniha je jedním mých z největších a nejvíce pro mne zahanbujících zklamání, které jsem kdy zažil. Jako mnozí další jsem totiž i já a má očekávání podlehly svodům obálky. Ta slibovala atmosférický, temný svět a příběh výjimečného chlapce, který před ním prchá. Tady přichází bohužel na scénu realita. Žádný temný svět se tu opravdu nekoná a atmosféra připomíná spíše nějakou zvrácenou pohádku. Nikdy během knihy jsem si nevšiml, že bych se o postavy nějak bál nejen proto, že díky uvolňené atmosféře to nevypadá, že by jim vůbec nějaké nebezpečí hrozilo, ale zároveň díky tomu, že postavy nejsou(alespoň ze začátku) moc sympatické.
Jediné, zato nesmírně silné positivum knihy je její výborná čtivost, která čtenáře i přez její nevalný obsah nutí číst až do samého konce a dokonce se... těšit na další díl.
Korinek101
  21. 1. 2016, 21:39
Podle názvu mne mohlo napadnout že se bude jednat o knihu s náboženským podtextem. Ovšem Cale byl jako nemilosrdní stroj a to se mi vice méně líbilo. Bohužel to je jedno z mála co mně na ní zaujalo.
Vikoušek
  25. 10. 2015, 8:29
Začátek úžasný četlo se to skoro samo,ale druhou polovinou jsem se musela prokousávat a do čtení nutit
knihomolik1
  15. 9. 2015, 21:37
Kniha se četla dobře a musím říci, že jsem se u příběhu takřka nenudila. Nejvíce se mi asi líbila první část knihy, kde autor popisoval život u vykupitelů (ta bohužel nebyla příliš dlouhá). Ale protože mě příběh celkově zaujal, určitě si objednám i zbylé dva díly. Přesto to ale na pět hvězdiček, podle mne, nebylo.
Luca16
  20. 2. 2011, 12:16
Kniha se mi moc líbila, sice ze začátku to bylo nicmoc, ale pak se to hezky rozejlo ... už se moc těšim na další díly:):)......nevíte náhodou někdo kdy má vyjít druhý díl???....děkuju......

---------------------

Druhý díl má vyjít 28.srpna 2011, tak už se moc těšim :) doufám, že na třetí díl nebudeme muset čekat moc dlouho..............................................................
Assguard
  21. 8. 2013, 15:38
Tahle kniha si mě i přes svou nadmírnou slátanost získala. Pozadí děje je, jak jsem již zmínil složené z mnoha jinde nalezitelných skutečností a míra, jíž se autor inspiroval, ať už cíleně či necíleně, všude kolem překročila mez zdravosti. Toť nepopřitelná výtka na začátek.

Zbytek knihy ovšem zajistil, že jsem si ji i přes nalezené mouchy oblíbil. Zmíněným zbytkem jsou zajímavé postavy s dojisté míry neodhadnutelnou povahou, které se v průběhu skutečně vyvíjí a mezi kterými jsem si byl schopen najít své oblíbence. Poutavá je i zápletka, do níž se hlavní postavy dostanou, i její postupné rozuzlování. Přechod mezi instancema je pro mě dalším pozitivem, které zajistilo, že mě žádná v průběhu neomrzela.

Kniha má svá negativa, mezi nimiž bych mohl jako další vytičit například přílišnou přemoudřelost popisných pasáží, ty jsou však z mého pohledu převáženy tím pozitivním.
Tommy-91
  5. 7. 2012, 18:34
První polovina knihy nic moc, ale pak se to rozjede, a pak mě to chytlo a nepustilo dokud jsem nepřečetl poslední stránku. Zvláště povedený byl souboj Cale vs Conn Materrazzi. 80% dávám za to, že bojové schopnosti vykupitelů byly docela nepromyšlené. Někdy z nich autor dělal supermany, které dokáže zabít jenom Cale, a pak je sejme IdrissPukke, starý voják ve výslužbě.
Sarael
  8. 3. 2012, 17:07
Skvělá kniha. Přečtená jedním dechem. Autor čtenáře udržuje ve stálém napětí. Jediné co mi vadilo, byla autorova snaha zasadit děj do skutečné historie, nesedělo mi to k příběhu a myslím, že pro knihu by bylo lepší, kdyby autor vytvořil vlastní svět.
Míša.MCL
  23. 10. 2011, 16:15
Vynikající kniha, přečtená jedním dechem. Po jejím přečtení jsem byla doopravdy nadšená a dlouhé čekání na druhý díl bylo šílené :)
darius
  7. 7. 2011, 0:38
manžel mi tuto kniho koupil jako dárek ... už nevím k čemu. A chvilku ležela. Ale, ve chvíli, kdy na ni došlo, mě zničila. Proč tak dlouho musíme čekat na pokračování. A v mém případě, když se do děje ponořím a nevím, kde končí realita a začíná normální život... ne to možná trochu přeháním, nicméně byly chvíle, kdy jsem " skoro plakala" bezvadějí.. no nic, těším se na další pokračování, vlastně netěším, co dobrého může příjít???!!!!
Kami_p
  6. 7. 2011, 20:47
Na tuto knížku jsem se moc těšila, četla jsem samé dobré kritiky, nicméně osobně jsem byla maličko zklamaná, bohužel jsem se se dlouho nechytala do příběhu a stále mi "něco" unikalo a pořád jsem na "něco" čekala...až byl konec a ve mě rozpačité dojmy z knížky...jak zde v komentářích bylo zmíněno, že je čtenář zmateně vhozen do děje, tak to přesně sedí na mě...za celou dobu jsem nepochopila, v jaké době se to odehrává, o jakou zemi jde, nebo jestli se jedná o nějakou fiktivní dobu a národ...přesto mě to neodradilo a přečtu celou trilogii, protože postava Cala a jeho přátel mě zaujala a jsem zvědavá, jaký budou jejich osudy...
Elis274
  22. 5. 2011, 16:47
Knížka se mi ze začátku četla těžko, ale pak už to mělo rychlý spád. Pro ty co se zajímají o druhý díl: The Last Four Things by měl vyjít v srpnu. Už se nemůžu dočkat.. =)
fordhont
  30. 9. 2010, 22:53
Zbytečně přehnané upoutávky staví knihu do nevýhodné pozice očekávání něčeho extra. Pokud se tím ovšem nenecháte zbytečně navnadit, dostanete zajímavý příběh. Čímsi na mě působila kniha dětsky, což mohlo (ale nemuselo) být způsobeno i překladem pane Medka; obsahem a způsobem vyprávění by se však hodila nejvíce pro 15-20ti leté čtenáře fantasy.
Dupla
  24. 8. 2010, 17:17
V této knize mi něco chybělo, ale nevím co. Ze začátku celkem nuda, ale potom zhruba od středu knihy to bylo dobré. Ale chci dočíst celou sérii. Snad budou ostatní dva díly lepší... :-)
Macros05
  6. 4. 2010, 8:26
Kniha, která mě pohltila hned od počátku. Velmi silný příběh. Autor si první část připravil k dalšímu pokračování, aniž by čtenář tušil, jak se bude příběh odehrávat dál. Doufám, že si autor dá načas s dalším poklračováním.
lucyluc
  12. 3. 2010, 13:41
Kniha dobrá, ale tak trochu tam něco chyběla. Čekala jsem od toho trochu něco jiného a i reklama ukazovala něco jiného - třeba bude další díl lepší.
Chemísek
  10. 2. 2010, 18:32
Tak tahle kniha se mi líbila (chtěla sem dát 90 %, ale to hold nejde :-) ). Ale stejně mi na ní něco trošinku vadilo i když pořádně ani nevím co! Ale stoprocentně budu čekat na další díly. (Už mě to věčný čekání na všechno štve - takhle mám rozečtený asi 4 série.:-()