Slavné bitvy českých panovníků

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01223-5

Albatros (2003) 80-00-01223-5 304

Populárně-naučná kniha pro mladé čtenáře přináší vhled do devíti slavných bitev českých panovníků od 11. století až po bitvu na Bílé hoře. Knížka nám umožňuje nejen začíst se do napínavých příběhů,ale také propojuje souvislosti,přináší spoustu faktů a zajímavostí z daného historického období a v závěru nás zavede do míst jednotlivých bitev dnes.

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:55
Tento autorův počin se mi velmi zamlouval. Vzhledem k tomu, že jsem se v tehdejší době zabýval obdobím vlády knížete Břetislava, hodně mi toto kniha pomohla.
schumick
  7. 9. 2013, 16:31
Kdyby byl tímhle způsobem přednášený dějepis na ZŠ/SŠ jsem přesvědčený, že bude u nás každý chtít být doktor historie.
Jasně vysvětlené dobové politicko-sociální souvislosti. Bitvy popsány tak jak (nejspíše) probíhaly. A hlavně - každá bitva je uvozena příběhem, na kterém je vykreslena atmosféra bitvy tak, jak ji mohli vnímat její účastníci.
Knížka mě dokázala svojí čtivostí absolutně vtáhnout a Vlastimilu Vondruškovi věřím, že mě ve smyslu historických faktů "netahal za fusekli".
dov
  7. 1. 2012, 19:58
Historii mám rád a vždy mne potěší, mohuli se zanořit a vnímat nejen suchá data, ale i příběh, který se za nimi skrývá. Líbí se mi, že Vlastimil Vondruška se o to ve svém výběru slavných českých bitev snaží. Postupně prochází bitvy přemyslovských knížat z hodin dějipisu ne tak známých přes nejslavnější vítězství krále železného a zlatého k našim slavným prohrám. Nejdříve popíše příběh bitvy, poté k ní přidá dobové souvislosti a dovolí si i provést zhodnocení události. Některé souvislosti zvlášťe ve vztahu k křesťanství bych interpretoval jinak, ale pokud jde čtenáři hlavně o válčení, jistě si přijde na své.