Moc přítomného okamžiku

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

PRAGMA - 2001
ISBN: 80-7205-839-8

PRAGMA (2001) 80-7205-839-8 178

Při čtení této knihy mnoho z nás učiní nové objevy: nejsme svou myslí; můžeme se zbavit duševní bolesti; najdeme, jakmile se vzdáme přítomnému okamžiku. Dovíme se také, že jedním z klíčů k dosažení vnitřního klidu je naše tělo, stejně jako ticho a prostor kolem nás. To jsou brány, jimiž můžeme vstoupit do přítomnosti, kde neexistují žádné problémy. V přítomném okamžiku najdeme své skutečné já a hlubokou vnitřní radost. Pouze v přítomném okamžiku si uvědomíme, že už jsme úplní a dokonalí. Mnoho z nás zjistí, že naší největší překážkou na cestě k tomuto poznání jsou naše partnerské vztahy. Vstupujeme do ,,nového teritoria" a nic není takové, jak se nám to dosud jevilo. Pochopíme, že naše partnerské vztahy mohou být další branou k duchovnímu osvícení, pokud jich budeme užívat moudře, to jest k tomu, abychom se stali víc milujícími. Výsledek? Skutečné spojení mezi naším já a druhými lidmi. Naučíme-li se žít v přítomném okamžiku, budeme-li vnímat realitu ,,neviditelného Bytí" a svého ,,vnitřního těla", otevřeme se transformujícímu poznání, jež nám poskytuje tato kniha. (Založil/a: skjaninka)

Olivka
  8. 11. 2012, 15:05
Trvalo mi necelé tři měsíce, než jsem tuto knihu přečetla. I když jsem ji začala číst o prázdninách, stačilo mi vždy přečíst kousek a musela jsem přestat, protože mozek to potřeboval strávit a přemýšlet o tom všem. Je to náročné čtení, ale jsem ráda, že jsem vytrvala. Poslední část knihy už je potom srozumitelnější a vše do sebe začne zapadat. Jo, kdyby jsme takto žili, to by byl na Zemi ráj. Takže POZOR, TADY A TEĎ!
cmuchal
  27. 12. 2013, 18:59
Na to, že kniha je poměrně krátká, četba mi trvala dlouho. Průměrně po každých deseti stranách jsem musel přirozeně knihu odložit a myslet nad právě přečteným textem. Jediné, co mi vadilo, bylo opakování vět jako:"Když se ponoříte do přítomného okamžiku - vytěsníte čas, nebudete se ztotožňovat se svým myšlením a emočním tělem, zbavíte se konfliktů, negativních věcí, stresu atd. Ano, chápu, že Eckhart toto chtěl zdůraznit, ale vadila mi extrémní frekventovanost výskytu uvedeného textu, pro méně koncentrované pozorující je to samozřejmě plus. Jinak nemám, co bych vytkl, nesmírně mě tento titul obohatil, s jeho názory se ztotožňuji a dokonce si myslím, že z malé části dokáži manipulovat se svým vědomím, pozitivně mě knížka naladila a inspirovala k další cestě k uvědomění přítomnosti.
Bookworm
  8. 1. 2013, 18:37
Velmi zajímavá kniha, která mě velmi mile překvapila. Než jsem toto dílo dostala do ruky, slyšela jsem na něj až přehršel pozitivna a to mě vždy trochu znepokojí :-) v tomto případě jsou však kladné reference příhodné. Tolle, řekla bych, opravdu mistrně vyložil cestu jakou můžeme dosáhnou jakési duchovní očisty a harmonie. I když si nejsem jistá, jak moc reálné to v běžné praxi naší uspěchané existence je, upřímně si přeji, abych to poznala…
magdii
  14. 2. 2016, 13:14
byla by to zajímavá knížka, kdyby nebyla tak moc komplikovaně a složitě napsaná. Viz např. autor Donald Walsch, uvidíte že to jde vysvětlit i jednoduše :)
schialli
  26. 5. 2014, 22:46
Tohle teda opravdu není záchodový čtivo... a když si chcete ukrátit dvouhodinovou cestu vlakem, tak to taky není to pravý ořechový. Je to jako Bible. Ty myšlenky jsou podnětný, stojí za to se nad nima zamyslet (až poté, co je mentálně slabší jedinci opakovaně, tj. min. 4x přelouskají:-)...) a víte, že kdyby se to realizovalo, svět bude krásnější, růžová růžovější a vy šťastnější. Problém je v tom, že každej (bohužel?) není Buddha nebo Ježíš, aby se hecnul, praktikoval to a dotáhnul to do konce.
RomiV
  25. 6. 2016, 16:02
Co k této knize říci? Snad jen to, že je to další úžasný kamínek do mozaiky Probuzení..
Snad ještě citát: ,,Slovo "odpuštění" se užívá už dva tisíce let, ale jen velmi málo lidí ví, co znamená." Nemůžete odpustit sobě ani druhým, dokud se ztotožňujete se svou minulostí. Odpustit můžete pouze tehdy, když žijete v přítomném okamžiku. Tím učiníte minulost bezmocnou a uvědomíte si, že nic z toho co jste kdy udělali druhým nebo co druzí udělali vám, nemůže ovlivnit podstatu toho, čím opravdu jste. Pojem Odpuštění se pak stane zbytečným... :-)
Roman Volráb
  28. 3. 2016, 10:54
Po přečtení této knihy si člověk teprve uvědomí, co je na onom světě prioritní, a co je jen pohou iluzí, jež nás každým okamžikem žene do pekel vlastního nevědomí... Odprosťeme se od mysli, neboť tento ,,žrout" přítomnosti si velmi libuje na neustálém vracení se do minulosti a myšlením na budoucnost. Nedovolme svému Egu, aby si samovolně fiktivně řídilo naše působení, zde v přítomném vědomém okamžiku. Jediné, co můžete udělat, je tady a nyní - nikoli v budoucnosti, která neexistuje. Pozor, tady a teď!
Velice kladně uceňuji tuto knihu, napsanou Eckhartem T. Ten chlapík ví, o čem mluví a zajisté je i skvělým duchov. ucitelem, jenz zmenil zivoty tisici lidem. :-)
Forestova
  20. 3. 2016, 19:51
Toto knihu mi dal jiz druhy clovek po sobe v kratkem casovem useku. Tak jsem ji zacala cist. Krasne pravdive. O duchovni ceste. Lze se presvedcit kazdy den o moci pritomneho okamziku. Ctu ji vsak s prestavkami jiz druhy rok :) Doporucuji.
Hayk
  14. 10. 2015, 20:13
Krásný úvod do problematiky esoterismu/duchovna - sprituality. Člověk se dozvídá o pojmech jako VĚDOMÍ,EGO, BYTÍ apod. a co znamenají.
savid
  16. 11. 2014, 1:04
Rozhodně zajímavá myšlenka. Úplně mi to změnilo pohled na některý věci. Neříkám že podle toho žiju ale určitě sem si s toho něco vzal. Občas když sem nervozní nebo pod tlakem tak se to snažím aplikovat. Na tohle téma existuje skvělá knížka a film Pokojný bojovník, určitě doporučuji.
Tomik00
  12. 10. 2013, 18:57
Tak tahle kniha se stala mou biblí. Kniha nabízí spousta duchovních myšlenek, o kterých můžete přemýšlet a poté se o ně i opírat. Moc přítomného okamžiku bych doporučil každému, kdo chce duchovně růst.
cochonek
  13. 3. 2013, 22:16
,,Vzdejte se tomu, co je. Přijměte život – a uvidíte, jak vám začne pomáhat, místo aby vám škodil."
Výborná kniha :)
Logy
  7. 2. 2013, 19:24
V téhle knize můžete najít otázky na spoustu otázek. Je to něco co by se mělo učit už od malička, něco co nám chybí, něco co potřebujem , něco co nás uděla štastnými. Představte si 7 miliard lidí v tomto božském stavu přítomnosti :o)