Útěk z Afrického pekla

Útěk z Afrického pekla Originální název: Útěk z Afrického pekla

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-456-9

Alpress (2007) 978-80-7362-456-9 196

V devatenácti letech se na dálku zamilovala do afrického černocha a odjela za ním do Ghany. Na pobřeží Atlanstkého oceánu prožila nádherný měsíc a myslela si, že je to jen začátek celoživotního štěstí. Příliš pozdě přišla na to, že se stává bílým otrokem nigerijské mafie. Jak utéct z afrického pekla plného ponížení, bití i znásilňování a zacharánit dvě děti bez evropských dokladů? O tom vypovídá Češka, která přežila brutální mučení černošským přítelem, nelidské podmínky ghanského vězení a kterou naivita přivedla až na práh smrti. (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  14. 12. 2013, 17:26
Nejhorší je ta naivita lidí, nejen vypravěčky, ale i takzvaných investorů, kteří sypali peníze Kenovi. Těch našich peněz, které zmizely podloudně v Africe bylo od roku 1990 spousty.
marta-b
  27. 4. 2011, 10:53
Docela hodně drsná knížka. Měla jsem co dělat, abych ji dočetla, protože jednak bylo hrozné číst o tom, co všechno autorka zažila, ale pak taky proto, že mě dost rozčilovala její naivita a to, že si nechala líbit hrozně věcí.
woolf
  24. 4. 2012, 11:36
Tato kniha bych řekl není tak hrozná, jak někteří píší. Ale na druhou stranu chápu, jak působí ta naivita. V knize jsou chvíle dokud jde lásku a najivitu pochopit. Při čtení pak dojdete až tam, kde je naivita hrubě nad čarou...
Vercinka.
  17. 9. 2012, 18:35
Tuto knihu je velmi tezke hodnotit. Zpracovana byla dobre, vyborne se cetla a je to napinavy pribeh. Ale ztotoznit se s hlavni postavou opravdu neni lehke - presne jak tu pisi ostatni, je naivni a hloupa coz se nekomu necte dobre...
karce
  13. 6. 2012, 13:01
Nechápu velkou naivitu Báry. Po první cestě do Afriky se už neměla vracet a prožívat peklo, kterým procházela 5 let.
kappa
  2. 6. 2014, 10:09
jediný důvod, proč hlavní hrdinka tuhle knihu napsala, vidím v tom, aby trochu smázla své dluhy, jinak opravdu nechápu, kdo by se dobrovolně veřejně chlubil tím, jak je blbej.
Petrolejka
  8. 12. 2012, 10:06
Přečteno za čtyři hodiny...byla jsem zvědavá jak to dopadne a pořád čekala KDY už jí to konečně dojde?jak píší ostatní naskutečná naivita a blbost hlavní hrdiky...já bych knížku naopak doporučila...jako odstrašující případ!!!Pro všechny co si myslí,že láska může někoho změnit...bohužel propast mezi jinou rasou,národností a zvyky nemůže nic překonat!
boruvka
  28. 3. 2012, 16:53
Naprosto příšerná kniha, kdy si člověk po pár stránkách říká, jestli to autorka myslí opravdu vážně. Postupným prokousáváním se až k samotnému konci knihy se příběh stával čím dál víc nesnesitelnější. NEDOPORUČUJI!!
sleepallday
  1. 3. 2012, 2:41
Celou dobu čtení jsem si v hlavě opakovala - bože ta je tak blbá, bože ta je tak blbá...Abych si mohla knížku užít, tak by hlavní postava měla být aspoň trošičku něčím sympatická nebo pochopitelná. To v tomhle případě neplatí. Děs a běs, nedoporučuji.
Muficek01
  28. 10. 2011, 9:54
Taky jsem žasla nad tím, co všechno si autorka nechala líbit. No a shánět peníze pro někoho, kdo tvrdí, že má obrovské dědictví... no nevím, já bych se do toho asi nepustila... Velmi zajímavá kniha, doporučuji.