Chopinův rukopis

Chopinův rukopis Originální název: Chopin Manuscript

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-440-5

Domino (2009) 978-80-7303-440-5 200

Harold Middleton viděl na vlastní oči zvěrstva páchaná v bývalé Jugoslávii. Beznadějná snaha vypátrat válečné zločince a vydat je spravedlnosti ho však připravila o iluze, a tak se dnes věnuje sběratelství a ověřování pravosti hudebních rukopisů. Jeden z nich, partitura skladatele Frederyka Chopina, však skrývá tajemství, které může ohrozit životy tisícovek Američanů.
Middleton odváží partituru z Polska k analýze a ani v nejmenším netuší, že se právě stal terčem vražedné štvanice. Je obviněn z vraždy, pátrají po něm federální agenti, pasou po něm hrdlořezi. Největší hrozbu však představuje temná postava z Middletonovy minulosti: záhadný muž, jenž si říká Faust...

Román Chopinův rukopis je dílem patnácti spisovatelů, kteří patří k nejlepším světovým autorům thrillerů. Základní obrysy vtiskl příběhu Jeffery Deaver, jenž napsal úvodní a dvě závěrečné kapitoly, ovšem jinak ponechal zcela volnou ruku spoluautorům. Ti měli za úkol navázat na předchozí text „svou" kapitolou a posunout děj o něco dále. A pokud se tohoto úkolu zhostily veličiny jako kupříkladu Lee Child, James Grady, Joseph Finder nebo Lisa Scottoline, nemohl být výsledek jiný než strhující. (Založil/a: skjaninka)

Jeffery Deaver Jeffery Deaver

Erica Spindler Erica Spindler
*??.??.1957

ondrasek
  14. 9. 2015, 13:02
Při čtení této knihy jsem si několikrát vzpomněl na pořekadlo: "Dva kuchaři, jeden host, nikdo neměl dost." A tady bylo těch kuchařů hned 15!!
Ale ne, že by to byla špatná kniha, četla se mi dobře. Ale místy mi děj přišel zmatený nebo zbytečný a nezapadající do celkového konceptu.
Ale říkám, není to špatná kniha a fandové Jeffreyho Deavera by si ji měli přečíst.
Škoda jen, že ji nenapsal celou sám.
70%.
jirka77
  19. 1. 2016, 19:31
Tak tohle se opravdu nepovedlo. Děj knihy byl až vynuceně poslepovaný s nepřeberným počtem postav,když si každý autor málem dosadil tu svou. Těch mrtvých je tam taky nějak moc. Ke knize se určitě už nikdy nevrátím.

Margret
  4. 11. 2012, 11:50
Zajímalo mĕ, jak hodnĕ bude kniha fungovat s tolika tvůrci. A musím napsat, že je zajímavé přičichnout v každé kapitole k jinému spisovateli. Každý má svůj styl a podle toho se taky vyvíjí příbĕh. Nejvíc mĕ ale bavil začátek a konec, jež patří Jefferymu Deaverovi. Milá přirovnání, která pochopí jen človĕk hudbou políbený, mi jako muzikantovi vykouzlila úsmĕv na rtech (i když šlo o vraždu). Příbĕh mnohdy dosti zamotaný, ale o to víc je na konci čtenář uspokojený rozluštĕním detektivního klubka.
jithushka
  12. 8. 2013, 20:24
Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila. Nápad, dát dohromady několik spisovatelů a sepsat kapitolu po kapitole knihu, je minimálně zajímavý. Nicméně již po přečtení několika stran jsem byla zklamaná. Části některých autorů vypadají spíš jako snaha chytnout se něčeho, když nemají nápad, který by navazoval na předchozí kapitolu. Z toho vznikla spousta postav, které byli do příběhu zvláštním způsobem zapojené a všechny dohromady je v příběhu využili snad jen Child a Deaver. Takže možná se to povede příště, s jiným dějem a s jinými autory.
Wictarion
  2. 8. 2016, 9:05
Na můj vkus to bylo moc překombinované a konec to zabil úplně. Tohle je krok vedle, i když oceňuji námět celého příběhu.