Kříže u cesty

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-492-4

Domino (2009) 978-80-7303-492-4 454

Montereyský poloostrov zaplavil strach. U silnic se začaly objevovat kříže nikoli ovšem jako pomníčky obětí nehod, ale jako zlověstné znamení z rukou vraha. Co kříž, to jeden člověk, který zemře velmi krutým způsobem jen proto, že vrahovi poskytl přístup k údajům o svém soukromí na internetovém blogu nebo na sociální webové síti. Složitý případ skončí na stole Kathryn Danceové, agentky z Kalifornského úřadu vyšetřování a odbornice na kinezickou analýzu. Spolu s kolegy sleduje stopy k problémovému teenagerovi Travisi Brighamovi, který při autonehodě zabil dvě středoškolačky a vysloužil si za to ostrou kritiku na populárním blogu. Vše nasvědčuje tomu, že Travis připravuje krutou odplatu pro ty, kteří ho na internetu zostudili a podle jeho názoru mu tím zničili život. Kathryn Danceová a její tým čelí nejen Travisovi, který bravurně uniká díky počítačovým znalostem nabytým při hraní síťových online her, ale klacky pod nohy jim hází i místní politici, paranoidní rodiče a v neposlední míře i samotný blogger, který v závěru ohrozí nejen vyšetřování, ale i samotnou Danceovou. (Založil/a: skjaninka)

ondrasek
  30. 9. 2014, 6:48
Taková průměrná Deaverovka, lepší hodnocení dávám za téma kybernetické šikany, které mě zaujalo a které je v dnešní době hodně aktuální a nebezpečné. Jinak samotný detektivní příběh nic extra, opět nějaké ty zvraty a nečekané odhalení. Chtěl bych se někdy od Deavera dočkat konce, ve kterém žádný zvrat nebude! Ale je mi jasné, že toho se nedočkám, je to jeho nou háu.
Hazakiros
  11. 11. 2013, 12:41
Poměrně slušně napsaný román, který určitě neurazí. Příběhy s Kathryn Dance jsou čtivé a tento není výjimkou. Jako obvykle mě konec velmi překvapil, což je u Deavera časté.
Kagome-chan
  11. 8. 2010, 15:37
Jedna z mých nejoblíbenějších vůbec, kniha se četla jedním dechem a mohla jsem jen hádat, kdo je ten \"zlý\". Opět jsem neuhádla... Téma bylo zajímavé, kybernetická šikata a podobně se teď řeší čím dál častěji.
cachanell
  12. 11. 2016, 20:33
Tak mi připadá, že se kniha zvrtla do seminární práce na téma blogování a jen tak naokraj je přidán příběh. Samozřejmě, jak má autor rád, nic není takové, jak se zpočátku jeví a vrah není zahradník, ale zcela nečekaná postava.
koki.veru
  26. 10. 2013, 11:54
Jedna z nejlepších knih od Deavera. Přečetla jsem ji během pár dnů a byla jsem z ní opravdu nadšená. Je to jedna z knih, kde je hlavní hrdinkou Kathryn Danceová a tyto knihy spolu s knihami o Lincolnovi Rhymovi se mi líbí nejvíc :)
Lucho Gonzalez
  17. 10. 2013, 18:07
Určitě jedna z autorových méně povedených knih. Ne že by byla přímo špatná, ale Deaver si u mě vždy držel hodně vysoký standard, kterého bohužel toto dílo ani zdaleka nedosahuje.
Sweed
  24. 10. 2011, 15:28
Pokud by toto byla první kniha, kterou bych od J.D. četla, byla bych nadšena. Ale jako čtenář znalý jeho knih už od první strany vím, že vrahem nebude ten, na koho ukazují všechny indicie. Podle mě jedna z průměrných Deaverových knih.

Nevím jestli jsem jediná, kdo s tím má problém, ale v knihách J.D. se objevuje tak obrovské množství podobně znějících jmen, že když pak dojde k pompeznímu odhalení vraha, jehož jméno bylo jednou krátce zmíněno na prvních 5 stránkách, tak já už po přečtení dalších 250stran bohužel netuším, kdo tím pachatelem je.
zichisek
  12. 10. 2011, 17:32
Tato kniha mě docela nadchla.Opět byl perfektně propracován děj,který ve čtenáři vyvolával napětí a nemohla jsem se od knihy odtrhnout dokud jsem ji nedočetla.
Maus
  15. 12. 2010, 8:41
knihy s Kathryn Danceovou mám nejraději. Nemohla jsem se od této knížky odtrhnout. Doufám, že ještě vydá další knížky s Danceovou. Byla by škoda, kdyby ne.
pistalka
  13. 10. 2010, 20:21
Kříže u cesty je typická Deaverova kniha z konce prvního desetiletí tohoto století. Znatelně chybí napětí, kterým se koneckonců autor kdysi proslavil (jen vzpomeňme na nervydrásající thriller Sběratel kostí). Téma počítačů a virtuálního světa je u něj poslední dobou taky stále častější. Výsledkem je velmi průměrná detektivka, v Jefferyho kariéře jedna z nejslabších.