Hory - Co,Jak,Proč? - svazek 3

Hory - Co,Jak,Proč? - svazek 3

Fraus - 2005
ISBN: 80-7238-465-1

Fraus (2005) 80-7238-465-1 48

Co je to výšková nemoc? Jak vznikají hory? Proč se počasí v horách tak rychle mění? Příkré skalní stěny, majestátní vrcholky, tmavé horské lesy a slunné pastviny; to vše představuje horský svět, jenž stále okouzluje stejnou měrou sportovce, milovníky přírody a lidi hledající odpočinek.
Bioložka a odborná publicistka Hanke Huber vás v této knize z encyklopedické řady CO-JAK-PROČ přivádí do hor a pohoří naší Země. Přehledně vysvětluje, jak hory vznikají, dovede vás k horám chrlícím oheň a do míst věčného ledu. Ukazuje, jak je nutné tyto cenné přírodní prostory chránit. Čtenář pozná jedinečný svět horských rostlin a živočichů. Dozví se, jaké druhy sportů je možné v horách provozovat, co všechno je třeba vzít na horskou túru, které horské vrcholy jsou na světě nejvyšší a mnoho dalšího.

Na knize spolupracovali odborní publicisté a vysokoškolští učitelé Fakulty pedagogické Západočeské univerzity.

Hanke Huber Hanke Huber