Vrahem může být kdokoliv

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-799-4

Domino (2012) 978-80-7303-799-4 405
Domino (2007) 978-80-7303-377-4 405

Zdálo by se, že v detektivním žánru už bylo vymyšleno a použito vše: veškeré typy přestupitelů i strážců zákona, veškeré varianty zápletek. Pak ovšem přijde s novou knihou Jeffery Deaver a nabídne na minimálním prostoru tolik neotřelých postav a dosud nevídaných motivů, že postaví zmíněnou teorii na hlavu.
Přesně tak je tomu i v povídkové knize Vrahem může být kdokoli, která volně navazuje na první Deaverovu sbírku Panoptikum, ale zároveň ji v mnohém překonává. Za perlu lze považovat povídku o ženě, která nemůže pochopit, co udělala při výchově své dcery špatně. Anebo svědectví o tom, že snaha řešit osobní a pracovní problémy přes mobilní telefon může mít věru nečekané následky. Anebo povídku, v níž Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou vyšetřují vraždu zámožného filantropa. Anebo... kteroukoli jinou.
Hlavní je nedat na první dojem, protože v Deaverově literárním světě může být vrahem kdokoli... (Založil/a: skjaninka)

irýna
  30. 1. 2012, 11:58
povídkové knihy mě nikdy nebraly,ale tato mě dostala,i ta nejmenší povídka hned od začátku vtáhne do děje,doporučuji
marushka90
  30. 1. 2011, 12:16
Jistě že kvalita jednotlivých povídek klesá a zase stoupá, ale v celku je to opět mistrovské dílo, kde Jeffery dokazuje, že je mistr slova a převratu děje(který mě pokaždé překvapí a úplně dostane)