Zahrada bestií

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-425-2

Domino (2009) 978-80-7303-425-2 462
Domino (2004) 80-7303-219-8 462

New York, rok 1936. Američan německého původu Paul Schumann je mafiánským hrdlořezem, jenž proslul svou geniální taktikou a zásadou přijímat pouze „spravedlivé" zakázky. Poté se mu však jedna nájemná vražda nezdaří. Schumann je dopaden a postaven před nelítostnou volbu: buďto zabije Reinhardta Ernsta, nacistického pohlavára blízkého samotnému Hitlerovi, nebo jej americká spravedlnost pošle do Sing-Singu a odtud na elektrické křeslo.
Krátce po Paulově příjezdu do Berlína se strhává vražedná honička, při níž nebezpečí a zrada číhají na každém kroku. Během následujících osmačtyřiceti hodin Schumann vytrvale pronásleduje Ernsta, zatímco po něm zběsile pátrá bezpečnostní aparát Třetí říše v čele se zarputilým důstojníkem kriminální policie.

V románu figuruje plejáda dokonale vykreslených postav, zčásti skutečných a zčásti smyšlených. V paranoidním prostředí předválečného Berlína střídá jedna akce druhou a četné dějové zvraty nedají čtenáři vydechnout. Zkrátka klasický Deaver. (Založil/a: skjaninka)

Keatin
  5. 4. 2012, 17:36
Naprosto nejlepší kniha od Jefferyho Deavera. Přečetla jsem ji jedním dechem (ostatně jako všechny jeho knihy). Tím, do jaké doby je zasazena, si mě prostě a jednoduše získala. Tiergarten je prostě místem, kde bych se nechtěla ocitnout v době minulé, ale v době současné, díky panu Deaverovi (dřív jsem o této "zahradě" neměla ponětí) bych se tímto parkem ráda prošla. Kniha je zajímavá a pro ty, jež rádi čtou o 2. sv. v. jako dělaná, i když musí přimhouřit oko nad tím, že se jedná o smyšlený příběh.
psychoklara
  10. 10. 2014, 22:13
Deaver velice poutavě popsal náladu v meziválečném Německu - i nejbližší přítel může být zrádcem a nepřítel zachráncem. Zahrada bestií je příběh plný zajímavých postav, akce a napětí a zároveň postrádá přehnané zalíbení v nechutnostech zmiňované doby. A ačkoliv to tak ze začátku nevypadá, každá dějová část a každá postava nakonec získá své místo a dokonale tak zapadne do velice složité skládačky. Trochu náročné, ale výživné čtení.
Přesto musím srovnávat a mám jasno, kniha na podobné téma (odehrávající se však na naší domácí půdě) Dva proti Říši mě nadchla daleko víc a hodnotím takto. Kdybych byla Američankou, bylo by mé hodnocení opačné :).
ondrasek
  20. 4. 2014, 19:59
Také si myslím, že tato kniha je nejlepším Deaverovým dílem a to hlavně díky místu a době, ve které si příběh odvíjí. Prostředí a atmosféru předválečného Německa jsem prožíval na každé stránce a říkal si zaplaťpámbu, že nežijeme v této době, plné strachu z SA, SS, Hitlerjugend, gestapa, udavačů a nejisté budoucnosti. A když se do tohoto prostředí zasadí perfektní a promyšlený příběh, nezbývá mi než dát pět hvězd + oblíbené.
TeoCZE
  19. 12. 2011, 0:29
Zahrada bestíí pro mě byla první Deaverova kniha a mohu říct, že byla přímo dokonalá. Člověk netuší, co se stane na další stránce, a tak se nakonec nemůže odtrhnout. Byla sice první, ale rozhodně ne poslední, co jsem od něj četla. Skvělá, ode mě má za pět.
depeche
  12. 9. 2011, 13:37
Mistře Deavere jak Vy to děláte, že dokážete vymyslet takový příběh :) Děj knihy se odehrává během 48 hodin a tak pokud si knihu vyberete, nečekejte, že ji odložíte dříve než na poslední stránce. Parádní atmosféra v předválečném Německu plného nácků a hrůzy. Souhlasím s BORGHI, také jsem pomalu začal fandit plukovníkovi Ernstovi, ale chyba lávky. Neuvěřitelné zvraty ála mistr Deaver, bravo tleskám beru další knihu Iluze
Majdule
  2. 4. 2011, 23:05
I mě tenhle Deaver nadchl. Napínavé do posledního písmena, dechberoucí, překvapivé zvraty, snad jen malinko naivní pohled na život. Skvělá kniha o zlu v nás a jeho moci nad našimi životy zabalená do slušivého thillerového kabátku.
borghi
  6. 8. 2010, 10:32
Divím se nízkému hodnocení. Deaver zavítal do válečného prostředí a podle mě mu to vyloženě sedlo. Okouzlující nájemný vrah jako hlavní hrdina, kterému každý maže med kolem huby a nakonec ho každý podrazí. Tolik dějových zvratů, které jsou navíc uvěřitelné, umí vážně jen Deaver. A navrch sympatický nácek, kterému jsem užuž začal fandit, když tu se ukázalo, že to s ním je úplně jinak. U mě za pět hvězd.
Brady
  14. 11. 2010, 16:23
Mohu jen potvrdit. Deaver znovu dokazuje, jak hluboké jsou jeho znalosti a jak poctivá je jeho příprava na každou knihu. Při čtení této knihy totiž autora často podezříváte, že tam snad v těch třicátých letech byl a všechno zaujatě pozoroval. :-)
mudrc
  30. 8. 2010, 10:49
Naprosto souhlasím! Naprosto dokonale vykreslený příběh na pozadí událostí předválečného Berlína. Nebezpečí a zrada číhá na každém rohu a napětí se dá krájet jen hodně ostrým nožem. Deaver zkrátka umí čtenáře vtáhnout do děje. Za mne pět hvězdiček!