Krvavá řeka

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-497-9

Domino (2009) 978-80-7303-497-9 288
Domino (2002) 80-7303-072-1 288

Druhá kniha série John Pellam.

Vyhledávače filmových exteriérů Johna Pellama přivádí natáčení do městečka Maddox, bezútěšného zapadákova stiženého vysokou nezaměstnaností. Jakoby řízením neúprosného osudu se Pellam nechtěně stává nepřímým svědkem přestřelky, při níž zahynou dva lidé a další ochrne. Zdánlivě nevinný incident z Pellama činí pěšáka ve vysoké mafiánské hře figurku, kterou je třeba za každou cenu odstranit ze šachovnice. Federální i místní policie mu chce nyní co nejrychleji rozvázat jazyk. Gangsteři představovaní úskočným Ralphem Balesem ho naopak chtějí co nejrychleji umlčet. A jistá tajemná blondýnka ho prostě chce jako takového. Pellam se tak bezděčně ocitá uprostřed ponurého městečka plného chmurných tajemství a smrtelných nástrah. Jeho život jako by se stal barvitou kopií filmu, který se v Maddoxu natáčí příběhu ve stylu Bonnie a Clyde. (Založil/a: skjaninka)

Peetuliska
  25. 2. 2014, 19:48
Dobrý autor, ale tato kniha se mi moc nelíbila. Ač se mi to u tohoto autora stává málokdy, tak jsem se nudila.
ondrasek
  27. 5. 2013, 18:31
Zatím je to nejslabší Deaverovka, mám jich za sebou 7 a od Jeffa prostě čekám o fous víc. Ačkoliv ani tato kniha není vůbec špatná a nechybí zde nic z atributů autorova nouháu (akce, napětí a nějaký ten překvapivý zvrat), trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se do knížky začetl - dobrých 100 stran a to je u 288stránkové knihy prostě špatně. Takže předvším za ten pomalý rozjezd dávám 70%.
tomdra
  9. 6. 2014, 15:31
Toto je první kniha od Jeffery Deavera, která mě moc nebavila. Myslel jsem, že bude stejně dobrá, jako o detektivovi Rhymovi.
Ra-Amon
  2. 4. 2013, 20:57
Druhý příběh Johna Pellama mě malinko zklamal, musím říci,že se mi více z trilogie líbilo Mělké hroby. Na příběhu se mi nejvíce líbil začátek a pak zajímavý a malinko překvapující konec, což ale u Deavera lze pokaždé očekávat. Dávám čtyři hvězdičky a jsem zvědavý na Pekelnou kuchyni.
Lucho Gonzalez
  6. 10. 2015, 8:49
Jedno z prvních autorových děl a je to znát. Nemá to ještě ten potřebný spád a odzbrojující rozuzlení jako jeho pozdější tvorba. I zde se sice čtenář dočká několika ne tak úplně očekávaných momentů, ale to v tomto případě nestačí.
blala
  29. 1. 2015, 14:07
Kniha mě nenadchla a ani neurazila. Samotný závěr knihy mě nepřekvapil. Tak nějak jsem to očekávala. Vždy se nemůže dařit. Pro mě slabý průměr.
pistalka
  16. 7. 2010, 11:54
Moje první deaverovka. Zajímávé prostředí, poutavé studium charakterů a nečekané zvraty. Tuhletu knihu bych si rád přečetl znova, z trilogie o Johnu Pellamovi je nejlepší.