Nikdo neunikne

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Argo - 2008
ISBN: 978-80-257-0035-8

Argo (2008) 978-80-257-0035-8 297

New Hampshire. Zima 2007. Na staveništi dálnice, ve výkopu pod vrstvou sněhu, je nalezeno 24 mrtvých. Všichni byli zastřeleni ranou do srdce, aniž kladli odpor. Hromadná oběť příslušníků náboženské sekty? Asistovaná sebevražda? Gigantické vyřizování účtů? Ještě neuvěřitelnější je, že oběti nikdo nepohřešuje. Na policii nevolá ani jeden znepokojený manžel, ani jedna vyděšená matka, ani jeden kolega z práce. Téhož večera přijíždí devětadvacetiletý Frank Franklin na univerzitu Durrisdeer College, jejíž rozsáhlé pozemky sousedí se zmíněným staveništěm, aby nastoupil na místo profesora literatury. Okamžitě vycítí, že v kampusu něco není v pořádku. A brzy uvízne v soukolí hrůzné hry.

Předchozí romány Romaina Sardoua (narozen 1974) A odpusť nám naše viny a Odlesk Boží slávy se dočkaly obrovského úspěchu a byly přeloženy do patnácti světových jazyků. Jeho nový román, tentokrát ze současnosti, zaujme strhujícím napínavým dějem. (Založil/a: skjaninka)

Romain Sardou Romain Sardou
*06.01.1974

delfinek
  13. 10. 2015, 23:49
Lehce překombinovaná detektivní zápletka, situace, kterým se dá těžko uvěřit a přesto mě něco popohánělo, abych knihu dočetla. Závěr jako z amerického filmu, celkový dojem z knihy velmi rozporuplný.