Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Duch lásky

77%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Duch lásky
 Všechny obaly
Duch lásky
 Všechny obaly
Originální název: The Loving Spirit

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-654-8
Počet stránek: 372
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (2004) 80-7214-654-8 372
Bonus Press (1992)

V Cornwallu, v 19. století, místní doky a přístavy hýří pracovním ruchem a Janet Coombová touží podílet se na vzrušujících námořních výpravách: cestovat, prožívat dobrodružství a svobodu. Ale dobové zvyky jí to nedovolí, místo toho se vdává za svého bratrance Tomase, stavitele lodí, a všechen svůj zájem věnuje rodině. Ale Janetin duch, duch lásky - vášnivá touha po dobrodružství a lásce - se přenáší na jejího syna a dál na jeho děti. Rodina tak po generace čelí tvrdému osudu a ztrátám a složitá a vzrušující historie rodu kulminuje válkou a sociálními změnami v Británii. V této dramatické sáze tří generací Coombeů autorka objevila a propracovala svůj nezaměnitelný literární styl - okouzlující směsici romance, historie a dobrodružství.výpravách, cestovat, prožívat dobrodružství a svobodu. Ale dobové zvyky jí to nedovolí, místo toho se vdává za svého bratrance Tomase, stavitele lodí, a všechen svůj zájem věnuje rodině. Ale Janetin duch, duch lásky, vášnivá touha po dobrodružství a lásce, se přenáší na jejího syna a dál na jeho děti. Rodina tak po generace čelí tvrdému osudu a ztrátám a složitá a vzrušující historie rodu kulminuje válkou a sociálními změnami v Británii. V této dramatické sáze tří generací Coombeů autorka objevila a propracovala svůj nezaměnitelný literární styl, okouzlující směsici romance, historie a dobrodružství. (Založil/a: Gwaihir)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

jehlaspichlas
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 4. 2015, 19:43
Duch lásky je zajímavá tím, že hlavní protagonisté jsou lidé, které vábí svoboda a volání moře než konvenční doba. Jsou to lidé, kteří jdou trnitými cestami za svým snem, jejichž prapředkem je nespoutaná Janet Coombeová se svým mužem Thomasem, coby symbol duch svobody ale také lásky k lodím, které se dědily z generace na generaci. A každá z nich putovala za svobodou, za kterou zaplatila něčím jiným, než po čem toužila. Je to rodinná sága, která se čte jedním dechem, a která má stále co říci současným generacím 21. století.
Trina1
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 4. 2012, 12:18
No není to můj oblíbený žánr, ale knížka se četla docela pěkně. Zezačátku se mi nezdála moc poutavá, ale pak jsem se do ní začetla.