Originální název: The Loving Spirit

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-654-8

Baronet (2004) 80-7214-654-8 372
Bonus Press (1992)

V Cornwallu, v 19. století, místní doky a přístavy hýří pracovním ruchem a Janet Coombová touží podílet se na vzrušujících námořních výpravách: cestovat, prožívat dobrodružství a svobodu. Ale dobové zvyky jí to nedovolí, místo toho se vdává za svého bratrance Tomase, stavitele lodí, a všechen svůj zájem věnuje rodině. Ale Janetin duch, duch lásky - vášnivá touha po dobrodružství a lásce - se přenáší na jejího syna a dál na jeho děti. Rodina tak po generace čelí tvrdému osudu a ztrátám a složitá a vzrušující historie rodu kulminuje válkou a sociálními změnami v Británii. V této dramatické sáze tří generací Coombeů autorka objevila a propracovala svůj nezaměnitelný literární styl - okouzlující směsici romance, historie a dobrodružství.výpravách, cestovat, prožívat dobrodružství a svobodu. Ale dobové zvyky jí to nedovolí, místo toho se vdává za svého bratrance Tomase, stavitele lodí, a všechen svůj zájem věnuje rodině. Ale Janetin duch, duch lásky, vášnivá touha po dobrodružství a lásce, se přenáší na jejího syna a dál na jeho děti. Rodina tak po generace čelí tvrdému osudu a ztrátám a složitá a vzrušující historie rodu kulminuje válkou a sociálními změnami v Británii. V této dramatické sáze tří generací Coombeů autorka objevila a propracovala svůj nezaměnitelný literární styl, okouzlující směsici romance, historie a dobrodružství. (Založil/a: Gwaihir)

jehlaspichlas
  7. 4. 2015, 19:43
Duch lásky je zajímavá tím, že hlavní protagonisté jsou lidé, které vábí svoboda a volání moře než konvenční doba. Jsou to lidé, kteří jdou trnitými cestami za svým snem, jejichž prapředkem je nespoutaná Janet Coombeová se svým mužem Thomasem, coby symbol duch svobody ale také lásky k lodím, které se dědily z generace na generaci. A každá z nich putovala za svobodou, za kterou zaplatila něčím jiným, než po čem toužila. Je to rodinná sága, která se čte jedním dechem, a která má stále co říci současným generacím 21. století.
Trina1
  14. 4. 2012, 12:18
No není to můj oblíbený žánr, ale knížka se četla docela pěkně. Zezačátku se mi nezdála moc poutavá, ale pak jsem se do ní začetla.