Rok sněhu

Rok sněhu

Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-803-6

Baronet (2005) 80-7214-803-6 188

Na malém rodinném statku Sebastian, stále znovu a znovu okouzlován přírodou a jejími tajemstvími, kolísá mezi sklíčeností a radostí z obyčejných věcí. Nevyprávěl mu snad dědeček o čemeřici, pomíjivé "vánoční růži", která kvete pod sněhem a má kouzelné schopnosti, jež by mu mohly přinést tolik očekávané uzdravení?

Les_pulpinos
  9. 9. 2014, 22:54
Příběh o desetiletém chlapci Sebastianovi, který se rozhodl bojovat s leukémii na vesnici u Augusta s Cyprienne, svých prarodičů. Román je spíše oslavou venkova, autor zřejmě vzdal hold vzpomínkám ze svého dětství. Dost mě udivilo chování Nicole, chlapcovy matky, která místo toho, aby trávila čas se svým jediným vážně nemocným dítětem, setrvávala stále až na výjimky v Paříži. Nelíbilo se mi ani oslovování jmény, jakoby Francouzi neznali "babi", "dědo", "mami". Navzdory tomu všemu se příběh krásně četl, dojímalo mě chování (některých) hlavních postav a často jsem Sebastianovi záviděla možnost trávit čas v tak malebné krajině. Nešlo jinak, než mu držet palce v boji proti té zákeřné smrtelné chorobě!
Jitka1
  29. 1. 2016, 18:41
Christian Signol se v knize zřejmě vrací do krajiny svého dětství. Jeho jímavý příběh dojme a potěší všechny nás, kterým je ...sát a více, jestli budou štěstí prostého venkovského života v minulém století rozumět dnešní mladí si nejsem jistá.