Konec kruhu

Originální název: Sirkelens ende

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1848-9

Knižní klub (2007) 978-80-242-1848-9 427

Může jediný archeologický objev doslova převrátit naruby pohled na světové dějiny křesťanství, na kulturní kořeny naší civilizace? Tom Egeland se nás ve svém strhujícím románu Konec kruhu snaží přesvědčit, že ano. Skupina norských archeologů, kteří ve spolupráci s britskými kolegy provádějí vykopávky na území starého kláštera Vaerne v okolí Oslofjordu, objeví vzácný nález, na nějž - jak se zdá - jako by část vědecké veřejnosti dlouho čekala. Oním objevem je schránka obsahující 2000 let starý rukopis s převratným poselstvím. Britové se snaží zabránit tomu, aby byl nález předán do místních depozitářů. Mladý norský archeolog Bjorn Belto, jehož albinismus a nejistota v přístupu k ženám z něj zrovna nečiní typického protagonistu napínavého žánru, ji proto schová a na vlastní pěst se snaží vypátrat, proč je o ni takový zájem. Stopy jej vedou k tajné učenecké společnosti v Londýně, do severní Afriky, na středověký křižácký hrad. (Založil/a: skjaninka)

Tom Egeland Tom Egeland
*08.06.1959

Fridolín
  22. 4. 2015, 10:06
Autor si mohl určitě odpustit závěrečné vysvětlování a srovnávání s Brownem. Jsou to dva odlišné styly psaní a dvě odlišné knihy. Místy na mě kniha působila tak trochu naivně, občas trochu překombinovaně ale jinak to bylo celkem čtivé a určitě jsem se nenudil.
rightname
  30. 4. 2014, 0:04
Těžko hodnotit, když člověk zná Da Vinciho kód... Jakkoli vím, že tahle kniha vyšla jako první, tak přece jen moc společných rysů bylo z hlediska čtenáře na škodu (Kristus, albín...). Bude pro mě asi těžké zkusit další knihu, ale autor za to nemůže.
agarux
  27. 5. 2013, 17:11
zaujimava myslienka, no bohuzial pre mna nie prilis sympaticka hlavna postava, ale v kazdom pripade ina ako hrdinovia podobne pisucich autorov zanru... v konecnom dosledku sa neviem rozhodnut ci je to pre alebo proti. co mi ale urcite nesadlo, je dej pisany v prvej osobe jednotneho cisla a este k tomu v pritomnom case. za to body pojdu dole, celkovo je ale knizka celkom slusna.
dwarfik1
  29. 11. 2010, 19:35
Tak tuto knihu jsem četl jako druhou i když je to vlastně "první" díl. Musím přiznat, že kniha Strážci úmluvy se mi líbila podstatně více. A tak čekám na díl třetí - Lucifers evangelium.