Má sestřenka Rachel

Baronet - 2008
ISBN: 978-80-7384-072-3

Baronet (2008) 978-80-7384-072-3 335
Dialog (1995)

Dahne DuMaurier v tomto románě ještě více než jiných prokazuje svou jedinečnou schopnost ponořit se do temných hlubin duší svých hrdinek. Oproti Rebecce (Mrtvá a živá) se zde více soustřeďuje na charaktery postav příběhu, tam, kde anonymní hlas popisoval významný dům, se vynořují precisně vypracované charaktery osob, jež dlí v sídle, jehož jméno se čtenář ani nedoví. Téměř detektivní zápletka je postavena na studii podezřívavosti, jež se rozlézá v lidských vztazích jako rakovina, a zasahuje všechny okolo. Malé bezvýznamné události se postupem času vrší, až dosahují rozměrů tragédie. A čtenář jen čeká, kdy a jak se utrhne první lavina a za ní nevyhnutelné další, které drama ukončí. (Založil/a: Gwaihir)

jehlaspichlas
  15. 8. 2011, 19:19
Má sestřenka Ráchel je jedním z mnoha románů, které jsou si ve Velké Británii velmi
podobné: sychravé počasí, rodina, disponující svým tajemstvím a černým humorem, který
se u Angličanů nikdy nezapře.
Rames
  19. 2. 2012, 20:46
Jestliže je román postaven na studii podezřívavosti tak mu to ubralo na spádu děje.Ten se odehrává především v nitru každé postavy a nenahradí to ani bohatý a krásný popis anglického venkova. Otevřený konec nás nechává na pochybách,což může být příjemné ale tady poněkud krkolomné a neuzavřené.
Weetr
  19. 6. 2014, 9:30
První kniha, kterou jsem četla od Daphne. A zatím u mě vede na první příčce z toho, co jsem kdy od této spisovatelky přečetla. Rebecca (Mrtvá a živá) byla též na vysoké úrovni, ale zkrátka jsem se k této Rachel dostala dřív, proto u mě vítězí :) Už je to tedy nějaký ten pátek zpátky, co jsem se k této knize dostala, ale stále si pamatuji onen tísnivý, zvláštní a hlavně ponurý pocit, který mě obestíral během četby. A to tato autorka umí, vnuknout čtenáři myšlenku, že asi něco není v pořádku a my jen můžeme ve své mysli přemítat, co to asi je... Nenašla jsem nic, co by se mi na této knize nelíbilo nebo mě znepokojovalo. Naopak si myslím, že (ne)otevřený konec byla už třešinka na dortíku, který nám Daphne naservírovala na zlatém podnosu.