Originální název: Lady Susan

Čas - 2015
ISBN: 978-80-7475-119-6

Čas (2015) 978-80-7475-119-6 120
Daranus (2009) 978-80-86983-72-1 126

Novela v dopisech je jediným plně dokončeným dílem z pera Jane Austenové, které nebylo publikováno za jejího života. Podobně jako původní verze prvního publikovaného románu Rozum a cit jde o relativně krátké dílo v dopisech. Jak již název napovídá, hlavní hrdinkou je sobecká vdova Lady Susan, která se snaží nalézt co nejvhodnějšího manžela nejen pro sebe, ale také pro svoji dceru (kterou ovšem nutí do sňatku s mužem, kterého nenávidí)

Bloodym
  3. 12. 2013, 12:19
Lady Susan se mi z knih od Jane Austenové líbila opravdu nejméně. Ačkoliv jsem nepřišla na to, co přesně mi na té knize vadí. Přečtla jsem ji jednou a vracet se k ní nehodlám.
Tojaheva
  3. 6. 2016, 6:52
Lehká oddechová četba, při které zjistíte, že sotva jste se začetli, příběh končí. I přes mé nesympatie k hlavní postavě, se mi přiběh líbil. Jen škoda, že si s tím Jane nedala větší práci a nerozvedla do obsáhlejšího románu.
teite
  1. 12. 2013, 17:22
Po přečtení této knihy si říkám, zda skutečnost, že dílo nebylo publikováno za autorčina života, nesouvisí s tím, že jí na to nepřipadalo dosti dobré. Pro mne velké zklamání.
fifakovaterka
  11. 12. 2015, 15:21
Úplně se to liší od toho na co jsme od Jane Austen zvyklí, ale velice se mi líbí, že od začátku dokonce dokázala přes korespondenci ukázat, jak se její postavy vyvíjejí, hlavně postava hlavní hrdinky Lady Susan. Ze začátku jsem se moc nedokázala začíst, ale pak jsem to přečetla jedním dechem. Moc se mi to líbilo.
Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:44
Musím se zastydět,ale je to moje úplně PRVNÍ knížka od Jane Austenové:) Četla se mi velice dobře a snadno a taky rychle,i když jsem se zprvu bála,v jaké formě (dopisové),se mi bude číst ale mýlila jsem se a mile mě překvapila.Příběh to je krásný,ale mít takovou matku jako byla lady Susan,upřímně jsem Frederiku litovala