Hanin kufřík

Portál - 2013
ISBN: 9788026205210

Portál (2013) 9788026205210 120
Portál (2003) 80-7178-796-5 117

Příběh sourozenců Hanky a Jiřího Bradyových, kteří se po deportaci rodičů rázem octli sami v Novém Městě na Moravě. Ovšem po několika měsících i je - desetileté židovské děti odvezli do terezínského ghetta. Jiří nakonec díky mnoha šťastným náhodám válku přežil, v osmačtyřicátém před komunisty utekl do Kanady, kde se postupem času vypracoval na respektovaného podnikatele. O své milované sestře ale nedokázal vypátrat žádné zprávy. Až desítky let po válce ho našla Tuniko Išioka, zakladatelka tokijského centra pro zkoumání holocaustu, které nedal spát tajemný kufr s jménem Hanah. Ta po mnoha letech pátrání našla Jiřího a zrekonstruovala i osud jeho malé sestry. (Založil/a: skjaninka)

Karen Levine Karen Levine
*??.??.1948

Gabri-ela
  17. 8. 2011, 12:33
Pro seznámení dětí či mládeže s holocaustem je toto ideální kniha... Nepopisuje příliš drasticky události z koncentračního tábora, spíše se zabývá mezilidskými vztahy a ukazuje jasně na fakt, že Hana, stejně jako ostatní židovské děti, byly děti jako ostatní, měly svůj život, svůj svět, který byl během vteřiny takřka bezdůvodně zničen... Psáno dětským jazykem pro děti s velkou dávkou empatie, kterou tato kniha jistě vyvolá i u svých čtenářů...
HDosoudilová
  9. 6. 2016, 9:39
Opět další silný příběh a o to víc, když se najde v Japonsku někdo takový jako Fumiko Išioka. Je dobře, že se pořád Dětem bych ji ale číst nedávala. Nicméně četla se dobře a je moc pěkně zpracovaná.