Originální název: Cabal

Laser-books - 2012
ISBN: 978-80-7193-351-9

Laser-books (2012) 978-80-7193-351-9 272
Mustang (1995) 80-85831-76-7 205

Děj tohoto hrůzostrašného příběhu, v němž autor kombinuje prvky thrilleru a hororu se odehrává na rozlehlém hřbitově opuštěného kanadského městečka Midian, který obývá „Noční rasa“ – tajemstvím opředené neživé a nemrtvé bytosti. Sem přichází hledat útočiště psychicky labilní mladý muž, který je podezřelý ze spáchání série brutálních zločinů. Je policií zastřelen a sám se stává jednou z oněch pozoruhodných bytostí. Po jeho stopách se vydává jeho dívka, zatímco skutečný vrah zosnuje likvidaci záhrobní říše… Spravedlnosti však v tomto příběhu neunikne nikdo (Založil/a: Dryaada)

Lecter
  14. 5. 2015, 16:44
Líbilo se mi to moc.Už od prvních stránek jsem věděla,že ANO.Je v tom příběhu všechno.Dám hvězdičky čtyři,protože je to moje první a z komentářů a hodnocení soudím,že mě čeká ještě něco mrazivějšího.
Altheus
  29. 3. 2015, 0:07
Moje první setkání s panem Barkerem. Bizarní svět noční rasy mě nijak zvlášť neuchvátil, příběh je vcelku zapomenutelný, postavy poměrně ploché, jejich jednání místy zcela iracionální. Nemůžu ale popřít, že ve mně kniha zanechala určitou stopu. Svět Clivea Barkera určitě má své kouzlo.
maratach
  29. 1. 2012, 5:53
bladeone
  8. 5. 2014, 0:58
Tak čekal jsem od knihy trošku víc, jako hororová knížka se to moc asi brát nedá, nebo aspoň mě to tak nepřišlo, ale jinak pěkné a i vtipné hlášky....po přečtení jsem se hned podíval na filmové zpracování a možná se mi to líbilo víc i když tam bylo celkem dost odlišností o proti knize, což nechápu, protože kniha je celkem krátká a má i rychlý spád....
superdragon
  26. 11. 2014, 18:05
je to docela dobrá kniha.dala jsem jen 3 hvězdičky protože to nebylo strašidelné. radši se na ně budu dívat na cédéču ale když to čtete je to "nezáživné" .