Nataša Gollová - Život tropí hlouposti

Originální název: Nataša Gollová - Život tropí hlouposti

Sláfka - Slávka Kopecká - 2008
ISBN: 978-80-86631-69-1

Sláfka - Slávka Kopecká (2008) 978-80-86631-69-1 287

Pravdivý, dojemný, dramatický a veskrze smutný životní příběh velké hvězdy českého filmu Nataši Gollové mapuje její úspěšnou, žel krátkou profesionální kariéru, ale také krutý pád a následné osamění. Talentovaná, inteligentní, skvělá herečka se narodila do velmi dobře situované rodiny, do přepychu a bohatství, prožila krátkou a oslnivou uměleckou dráhu, dramatický a většinou nešťastný soukromý život a skončila v chudobě, závislá na alkoholu, bez rodiny a přátel. Přesto na ni publikum nezapomíná. Její rozpustilé, ale sympatické dívky, které ztvárnila v četných filmech, např. Eva tropí hlouposti nebo Hotel Modrá hvězda, zůstanou v paměti diváků natrvalo. Poutavé svědectví o životě této herečky napsal mladý novinář Aleš Cibulka. (Založil/a: Oskar)

Vatanen
  3. 10. 2011, 20:18
Tady se mi Cibulka trefil do vkusu, pro mě je Gollová nejoblíbenější česká herečka vůbec. Dozvěděl jsem se spoustu nových informaci, jsou zde popsány důvody jejího poválečného pádu, nešťastná partnerství, i ten hodně smutný konec. A taky patřím k těm fanatikům, kteří si hned Cibulkou popsaná místa osobně prošli, aby nasáli atmosféru. Dobrá práce.
sauzie
  5. 1. 2013, 21:12
Krásná kniha o krásné ženě. Mému srdci přirostla ze všech dam této doby daleko nejvíc. Prostě takové slunce nad mraky.
Sophi
  18. 2. 2012, 0:51
K narozeninám jsem si přála jedinou věc - tuto knihu a pak její druhý díl. Nelituji svého rozhodnutí. Četla jsem o své nejmilejší herečce a radovala se, že ji autor miluje úplně stejně, jako já.... těšila jsem se z krásných chvil její filmové slávy a bolelo mě srdce při čtení konce jejího života. Už dlouho mě žádná kniha tak neoslovila. Z celého srdce Vám děkuji, pane Cibulko!