Egmont - 2005
ISBN: 80-252-0269-0

Egmont (2005) 80-252-0269-0 64
Egmont (2004) 80-7186-974-0 64

Ariela, dcera krále podmořské říše Tritona, obdivovala svět lidí. Často se vydávala na hladinu a prohlížela si jejich lodě. Jednou odpoledne se strhla bouře a ohromná vlna smetla z paluby prince Erika. Naštěstí mu byla Ariela na blízku a zachránila ho. Od té doby musela na prince Erika stále myslet a v zoufalství přijala pomoc od zákeřné mořské čarodějnice Uršuly. Ta jí na tři dny přičarovala lidskou podobu. Jenže aby mohla Ariela zůstat navždy člověkem, musel by ji princ Erik políbit...

Velká ilustrovaná kniha obsahující vyprávění a obrázky ze stejnojmenného filmu z dílny Walta Disneye.

Walt Disney Walt Disney
*05.12.1901 - †15.12.1966

VerenaLord
  1. 12. 2013, 1:29
Malá, neposedná a zlobivá mořská víla Ariel, s rybím i krabím přítelem, mocným otcem a spoustou dobrodružství. Kdo by mohl odolat?
moonchild
  26. 10. 2013, 16:15
Jako malá jsem to sledovala v dopoledním programu jedné české televize.Viděla jsem to jen jednou a stačilo mi to.
zichisek
  13. 10. 2011, 9:01
Já jsem na knížkách Walta Disneye prakticky vyrostla,takže nemohu než jen doporučit.Ariel a Flundr je super dvojka,v knize jsou krásné barevné ilustrace.