Originální název: The House on the Strand

ISBN: 80-7214-618-1

Baronet (2004) 80-7214-618-1 330
Vyšehrad (1992) 80-7021-110-5 263
Odeon (1972) 265

V tomto románu, jednom ze svých nejzdařilejších děl, prokázala autorka své mimořádné vypravěčské umění a navázala na tradici goticko-romantických příběhů. V románu se navíc objevují i fantastické a historické motivy, neboť hlavní hrdina se může pomocí drogy přenášet ze současnosti do středověkého Cornwallu. Daphne du Maurier tak napsala napínavý román s bohatou a dramatickou zápletkou s barvitými charaktery postav, který se čte opravdu jedním dechem. (Založil/a: Gwaihir)

Rames
  24. 1. 2012, 18:46
Krásný příběh jednoho bláznivého vědce a jeho ještě šílenějšího přítele.Hledáme-li v ději alegorii na závislosti pak se postavy ubírají správným směrem.Muž který se nemůže rozloučit s dobrodružstvím které prožívá pod vlivem látky, obětuje rodinu i zdraví jen aby se mohl opět ocitnout ve středověku. Moc jsem se bavila.
Weetr
  22. 11. 2012, 20:29
Od Daphne jsem přečetla celkem čtyři knihy, z nichž dvě byly naprosto úžasné! Ovšem tato a ještě jedna byly naprosto otřesné! Troufám si říct, že "Dům na pobřeží" se jí vyloženě nepovedl. Nejdříve mě ten fakt zarazil (nečekala jsem takovou ledovou sprchu od skvělé spisovatelky), poté už bylo jen trápení tuto velmi nezáživnou knihu dočíst. Za pár mlhavých momentů, kdy jsem poznávala "tu starou známou Daphne", uděluji jednu hvězdičku.
Ruffy
  13. 5. 2012, 15:26
Velmi zdařená kniha.. Droga, která hl. hrdinu dostane do Středověku a díky, které přijde téměř o vše, co do té doby měl.. Zajímavé, jak drogy (ať jsou jakékoliv) dokáží působit na lidský mozek tak, že si později nedokážeme představit být bez nich.