České královny

České královny

Fragment - 2004

Fragment (2004)

České královny pocházely téměř z celé Evropy, ze všech významných panovnických rodů. Do země uprostřed Čech přicházely s hlavním úkolem, dát manželovi a celé zemi dědice. I když se s tímto úkolem vyrovnávaly rozdílným způsobem, značná část z nich sehrála významnou úlohu v dějinách českého státu. České království neznalo dědičné právo žen, a proto mezi našimi panovníky nalezneme pouze jedinou ženu, královnu Marii Terezii. Její předchůdkyně i následovnice na trůnu seděly pouze po boku svého manžela. I v této nikoli dominantní roli však patří české královny mezi nejvýznamnější osobnosti dějin našeho státu.

teola
  25. 8. 2013, 19:15
Tuhle knihu mám již od dětství. Není to tak dávno, co jsem ocenila její užitečnost při testu z dějepisu (aneb to, o čem ve škole nepadne ani slovíčko, je v písemce :-D ). Vysvětlujte si spolužákům, že manželky českých králů znáte, protože vás něco takového vážně zajímá.
P.S.: Nejkrásnější podobiznu má pro mě bez debat Judita Durynská. At ve skutečnosti vypadala jakkoliv.
Uzavřený_účet_9045
  20. 7. 2013, 16:37
Jako malá jsem tuhle knížku naprosto zbožňovala a četla ji několikrát. Vypráví o historii poutavě, ale nic nepřikrášluje.