Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný Originální název: L'Homme qui voulait être heureux
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Rybka Publishers - 2008
ISBN: 978-80-87067-90-1

Rybka Publishers (2008) 978-80-87067-90-1 151

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být štastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní. (Založil/a: skjaninka)

Skřítek
  13. 1. 2013, 13:56
V mnohém mi Muž, který chtěl být šťastný přišel jako Coelho Alchymista, ovšem není duchovním populistou, umí pobavit, přináší jistým způsobem i čtenáři rozhřešení- omylnost vlastních názorů, zbytečné zesložiťování cest k vlastnímu uspokojení. Není nutné hluboce přemýšlet nad smyslem knihy, lze ji číst jako příběh jednoho prozření.
Reliance
  22. 9. 2016, 17:49
Na Filozofa, který nebyl moudrý, to podle mě nemá, je to mnohem míň záživné i promyšlené.. A ten má paradoxně méně přečtení.. Možná záleží pohled čtenáře na tuto knihu i na tom, kolik podobných knih už má za sebou.. Kdyby to byla moje první kniha tohoto typu, možná mě zaujala více.. Ale takto alespoň za mě nenadchne, neurazí - narozdíl od Filozofa, který je pro mě fantastických kouskem s originální myšlenkou..
thefreakinside
  3. 7. 2013, 14:02
Plno zajímavých myšlenek, jejíž aplikací si člověk rozhodně neuškodí. Stylem připomíná Coelha (Alchymista) či Sharmu (Mnich, který prodal své ferrari).
Pim
  27. 2. 2014, 9:31
Určitě dobré myšlenky, ale už pro mne trochu známé. Občas mi to nesedělo, něco až přitažené za vlasy, jednoduchý příběh. A překvapivě dotyčný najednou všechno věděl a viděl, skvělý psycholog. Nemyslím, že je vše tak jednoznačné. Že někdo se zásadně chová nějak, protože je nějaký. Možná. Ale možná ne. Bůh chodí po světě vždycky inkognito mne zaujalo svého času víc. Možná si knihu jindy přečtu znovu a přehodnotím. Třeba mi jen něco uniklo.
Tardis
  12. 1. 2015, 21:49
Nedočetla jsem, příběh i vyjadřování se mi jevily jako jedno velké klišé-když se na přebalu knihy tvrdí, že pomůže odhalit skutečné štěstí, je to dostatečné varování.
Makulenka
  10. 6. 2016, 8:30
Ne, že by ty úvahy byly scestné, ale trochu mi vadí, že je to všechno napsané tak přímočaře a jednoduše.. Pro mě je to od Gounelle asi nejslabší - s Bůh chodí... a Filozof, který... se to nedá srovnat..
StepanHrouda
  12. 8. 2013, 19:20
Nemám moc rád motivační knížky omýlající pořád dokola ty samé fráze, ale tahle byla první, která mě opravdu zaujala - důležitá životní moudra podána zajímavým příběhem a velice srozumitelně. K ní bych dále doporušil Čtyři dohody, případně Paměti mystika od Eduarda Tomáše.
"Peníze štěstí nepřináší, ale jejich nedostatek může štěstí narušovat"
Elvicek
  11. 6. 2016, 20:03
Za mě dost nudná knížka. Zoufale jsem čekala aspoň na trochu děje. Místo toho přišlo spoustu filozofických myšlenek rychle za sebou. Možná, že jsem nebyla na takovou knížku "ready". Nevím. Nezaujalo, nebavilo a nedočetla jsem ani do konce.
Michal Kutnohorský
  27. 12. 2015, 22:16
Poutavá a nenásilná kniha , která v sobě nese místy jistá poselství . Knihu jsem dočetl na jeden nádech.
Alenina
  8. 6. 2013, 15:01
Knížka se mi velice líbila. Člověka nutí se zamyslet nad tím jak se chová, co dělá a jestli je v životě šťastný a co by mohl udělat pro to, aby byl šťastnější.
natty.aa
  23. 2. 2013, 13:51
Od Coelha jsem přečetla téměř všechny knihy, ale dokud jsem nečetla komentáře níže, nenapadlo by mě jeho knihy srovnávat s Mužem, který chtěl být šťastný. Muže jsem si půjčila od kamarádky a líbil se mi natolik, že jsem si ji zašla koupit,abych se ke knize mohla kdykoliv vrátit.
bi-shop
  28. 1. 2012, 12:42
Trochu předvídatelný a přímočarý příběh. Jinak ale hezká knížečka třeba na cestu autobusem nebo vlakem.