Setkání se smrtí

Originální název: Touching the void

Jota - 2001
ISBN: 80-7217-150-X

Jota (2001) 80-7217-150-X 182

Kniha zaujme čtenáře od prvních stránek. Nejen proto, že jde o atraktivní tematiku, jakou bezesporu horolezectví je, ale i tím, jak sugestivně dokázal autor vylíčit sílu přátelství v mezní situaci a svoje pocity v boji o přežití při sestupu západní stěnou Siula Grande v Andách. Joe Simpson dokázal z hlediska vysokohorského horolezectví skoro nemožné. Se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami, ovlivněn halucinacemi hladový a žíznivý se doplazil do základního tábora. Spolu s ním prožíváme vteřinu za vteřinou jeho dilema žít vzdát se, žít vzdát se, vzdát se žít. Pevná vůle a odhodlání nevzdat se v podmínkách sebekrutějších dokázala, že život zvítězil. Četba tohoto zdánlivě prostého a neokázalého příběhu o hrdinství je povzbuzením pro každého člověka při překonávání překážek v jeho vlastním životě. (Založil/a: skjaninka)

Joe Simpson Joe Simpson
*13.08.1960

petshop
  1. 12. 2013, 21:25
Tohle není jen příběh o jedné expedici, ale hlavně o přátelství, životě, o síle a vůli bojovat a žít, i když je člověk v těch nejtěžších chvílích. Prostě fantastická. Čte se jedním dechem, mráz vám chodí po zádech, skoro nedýcháte...
Vojtik69
  5. 8. 2014, 16:05
Neuvěřitelný příběh psaný velmi čtivou formou. Poměrně motivační kniha, která ukáže, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře, ale zároveň se všechno vždycky nějak vyřeší a celkem dobře dopadne.
Merigen
  19. 1. 2016, 14:26
Začátek knihy byl pro mne velmi pozvolný, občas nudný. Od jistého zlomu, jsem nemohla knihu pustit z rukou. Každopádně odvaha a síla k přežití Joe je neuvěřitelná.
xandr
  17. 4. 2012, 9:59
Perfektní, syrové, realistické. Žádná kniha mě doposud nevtáhla do děje jak tento příběh. Všem doporučuji