Pusinka

Originální název: Pusinka

Jota - 2005
ISBN: 80-7217-328-6

Jota (2005) 80-7217-328-6 169

Velice drsný a napínavý příběh ze současnosti: drogy, podsvětí, sexuální násilí, vražda Osudový propletenec zpočátku zdánlivě nesouvisejících postav vede nejen do pekel, ale také k nečekanému prozření Fascinující, skutečnými událostmi inspirovaná knížka o společenském a duševním dně, ale také o lásce, která vší tou špínou, temnotou a utrpením nepotlačitelně prorůstá jako svěží tráva tenkými prasklinami v černém asfaltu. (Založil/a: skjaninka)

Karel Žilák Karel Žilák
*19.07.1948

gabce
  15. 2. 2014, 22:40
Velmi zajímavá kniha, kterou jsem musela i odložit a přemýšlela jsem, co vše musela hlavní "hrdinka" prožít. Nejvíce mne, ale dostalo umístění příbehu - Zlín. Když jsem se začetla více a příběh se ocitl i na Vsetíně (mé rodnné město), tak mne zamrazilo a řekla jsem si: bože již v 90. létech a tady? to snad ne!...vždy jsem věděla, že drogová scéna na Vsetíně byla dobře rozjetá již v 90. letech, ale až u této knihy jsem si to pořádně uvědomila ....
locoenlacabeza
  22. 10. 2013, 22:54
Přidávám se k Topolině. Žilákovo feťácké duo mě oslovilo v pubertě a jak tak zpětně koukám, zanechalo silnou stopu. Při vzpomínkách na tenhle příběh mám pocit, že jsem tam fakt byla.
Dodnes si třeba pamatuju konec už ani nevím jestli Pusinky nebo Jehly, kdy P. utíká lesem násilníkovi, který ji držel celou noc a s totálním absťákem narazí na korýtko s krystalky soli pro zvířata. Jí se rozzářej očiska a v závěrečným momentu je raušně šťastná, že jí Bůh seslal hromady koksu. Dojalo mě to.
Topolina
  16. 1. 2011, 22:25
Pusinka a Jehla - první knížky o drogách co jsem přečetla. Skutečně je to drsný a napínavý příběh, skvěle napsaný. Přečetla jsem je jedním dechem.....