Osudová posedlost

Osudová posedlost Originální název: Osudová posedlost

Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0545-0

Ikar (2005) 80-249-0545-0 341

Sára a Zuzana - dvě kamarádky, z nichž každá se dívá na svět jinýma očima a sní svůj růžový sen. Pro Sáru, atraktivní studentku vysoké školy, je život zábavou a hrou. Jejím cílem je bohatě se vdát a žít v bezstarostném přepychu. City, emoce či výčitky svědomí nemají v jejím srdci místo. Je sobecká a odhodlaná jít nemilosrdně za svým. I nenápadná, skromná Zuzana, která žije v neutěšených poměrech s otcem-alkoholikem, touží po lepší budoucnosti, ale naplněné láskou v náručí milovaného muže. Oběma se jejich sny splní. Zuzana se upřímně zamiluje do cizince Patrica, jenž studuje medicínu. Po krátké době se stane jeho ženou a plna optimismu s ním odjíždí do nové vlasti - do Tuniska. Sára, která Patrica poznala dřív než Zuzka a po krátkém románku ho nechala být, doslova "uloví" jeho kamaráda z velmi zámožné rodiny. Erhan Batur, jehož otec má v Tunisku velmi vysoké postavení, natolik propadne Sářinu nebezpečnému kouzlu, že se s ní i navzdory striktnímu nesouhlasu své rodiny ožení. Zuzana i Sára záhy na vlastní kůži poznávají tvrdou realitu jim dosud neznámé a pro Evropanky zcela odlišné, muslimské země. Jejich nová země se pro ně stane rájem i peklem současně. Přelétavá a věčně nespokojená Sára ze svého nadšení brzy vystřízliví a začne spřádat další intriky Zuzana se snaží novému prostředí přizpůsobit, postavit se na vlastní nohy a být svému muži oporou. K svému velkému zklamání však posléze zjistí, že je vázán silným citovým poutem k jiné ženě Osud nečekaně svede kamarádky opět dohromady a krutě si s nimi zahraje (Založil/a: skjaninka)

Monika Rodriguez
  19. 9. 2016, 8:31
Kniha velice jednoduchá na čtení, taková oddychovka, nad kterou nemusíte velice přemýšlet. Příběh o naivních holkách z Česka, které snily, že se dobře provdají za své milé do Tuniska a budou žít bezstarostný život šťastně až do smrti, chyba lávky! V Tunisku obě dvě zjistí, že "kluci" jsou najednou na svém teritoriu úplně jiní..... no a vše skončí jak jinak než špatně. Pozn.: Nejvíc se mi líbily poznatky z Tuniska co se staveb, historie a folklóru týče, alergii jsem dostávala z věty: (která se vyskytovala na každé páté stránce) Poslušně kývla hlavou, pokorně sklopila oči.... atd...