Dusím se ve vlastní šťávě

Dusím se ve vlastní šťávě Originální název: Onion in the Stew

Argo - 2008
ISBN: 978-80-257-0008-2

Argo (2008) 978-80-257-0008-2 241

Třetí kniha série.
Všechny tři části také vyšly dohromady pod názvem Co život dal a vzal.

Závěr volného cyklu zachycuje období, které prožila autorka se svým druhým manželem a dvěma dcerami na ostrově Vashon poblíž Seattlu, kde se potýkala nejenom s místní přírodou a jejími dary, ale především s pubertou svých dcer.

rt12
  6. 2. 2015, 14:53
Já se tedy bavila báječně a vůbec mě knížka nepřišla slabá. Teď po mnoha letech jsem si jí užila daleko víc než mladá holka. Často se mi při čtení stávalo, že jsem řvala smíchy. Zejména u slovních výlevů Anky, Janky a spol, protože mi vše silně připomínalo situace k nimž docházelo u nás doma v období puberty mojí dcery a jejích kamarádek. Zajímavé je , že se vše odehrává zhruba o šedesát let dříve a děvčátka mají stálé stejné problémy. Matky jim zásadně nerozumí, umí jenom kritizovat a oba rodiče jsou podle nich na pokraji senility. Naštěstí to vše jeden krásný den skončí tak rychle, jako to znenadání přišlo. =)
Aratar
  15. 11. 2014, 12:23
Stále zde byly vtipné momenty, ale autorka zde více přeskakuje z jednoho tématu na druhé. Díky tomu třetí díl už nepůsobí tak uceleně a nečte se tak lehce jako předchozí dvě knihy série. I tak si ale většina epizod udržela vysokou laťku.
Ruffy
  2. 10. 2013, 16:19
Asi nejslabší kniha ze série Co život dal a vzal, ale i přesto krásná. Na této knize mi pouze vadilo mnoho výčtů, které jsem přeskakovala a nejhezčí ze všeho je závěr knihy.