Garamond - 2014
ISBN: 978-80-7407-207-9

Garamond (2014) 978-80-7407-207-9 148
Garamond (2005) 80-86955-00-1 148

Klasické francouzské pohádky vydal Charles Perrault pod názvem Pohádky matky Husy v roce 1697. Dnes znají Červenou karkulku či Palečka děti na celém světě. V dvojjazyčném vydání nyní vychází soubor v překladu básníka Františka Hrubína, který obsahuje pohádky Šípková Růženka, Červená karkulka, Kocour v botách, Modrovous, Víly, Popelka, Princ Chocholouš a Paleček. Dvojjazyčné vydání s gramatickým a lexikálním komentářem pod čarou.

kajas1993
  2. 8. 2016, 16:41
Čtení francouzských pohádek ve dvojjazyčné verzi vypadalo jako dobrá metoda pro zlepšení slovní zásoby. U knížky jsem se bohužel zasekla na dost dlouho a každý den pokročila jen o několik stránek, asi jsem zvolila špatnou strategii (jedna věta ve francouzštině, následně další česky). Některé pohádky se mi líbily více, jiné méně. Jsem přece jenom zvyklá na klasické české pohádky bez krve, s dobrými konci, takže Perrault moje představy trošičku narušil, malým dětem bych jeho práci rozhodně nepředčítala. Každopádně zajímavá zkušenost.