Let sokola

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-320-5

Baronet (2010) 978-80-7384-320-5 352
Dialog (1996) 80-238-0578-9 292

Před pěti sty lety žil v Ruffanu vévoda Claudio, proslulý svou ukrutností a divokým způsobem života. Ruffano 20. století už zapomnělo na svou pochmurnou minulost. Jeho nová skvělá univerzita hledí spíš ke zlatým zítřkům než k zaprášené historii. Každá současnost však vyšla z minulosti, která se nám čas od času překvapivě zjevuje. (Založil/a: Gwaihir)

Weetr
  24. 11. 2012, 13:49
Budu pamatovat na to lepší, co Daphne napsala. Tohle se k nim rozhodně přidat nedá. Od knihy jsem pořád čekala, že už "to" má přijít, nějaký zlom, který by vše nudné a nezáživné odboural. Možná nějaké nepatrné "to" přišlo na konci, ale tohle mi k dokonalosti nestačí. Byla jsem zklamána touto mnohými doporučovanou knihou.
Lomeril
  5. 6. 2010, 17:00
Myslím, že Daphne du Maurier napsala lepší knížky, ale čtvrtá hvězdička je za naprosto nečekaný závěr. Román vlastně začíná úplně obyčejně a rozvíjí se do čím dál tím vážnějších problémů. A nakonec se zjistí, že je všechno jinak.