Otrávená číše

Originální název: The poisoned chalice

Vyšehrad - 2004
ISBN: 80-7021-766-9

Vyšehrad (2004) 80-7021-766-9 237

Kniha se rovněž odehrává na sklonku 12. století v anglickém katedrálním městě Exeteru za vlády krále Richarda I. Lví srdce. Kromě hlavního hrdiny se zde opět setkáme s Johnovými pomocníky, s Johnovou velšskou milenkou Nestou, majitelkou hostince u Bushů, s jeho zakyslou a ctižádostivou manželkou Matildou, s jeho hrabivým a záludným švagrem, šerifem hrabství Richardem de Revelle a řadou dalších postav. Koroner sir John de Wolf řeší tentokrát zločiny spáchané na dívkách z vysoce postavených rodin. Do případu je zapleten místní stříbrotepec, vyhlášený chlípník Godfrey Fitzosbern. Jak do toho všeho zapadá Fitzosbernova mladá hezká žena, kterou její manžel v lepším případě zanedbává a v horším případě týrá? A jak zde figuruje i učedník lékárníka, který byl snoubencem znásilněné Christiny? Na tyto a další otázky se koroner John snaží odpovědět a zjednat spravedlnost. Tak jako v Hrozivém tajemství však i zde v závěru viník uniká z dosahu koronera Johna a světské spravedlnosti, zasáhne však vyšší moc. Bernard Knight, komandér Řádu britského impéria, při psaní svých románů vychází ze své celoživotní praxe, a proto jsou jeho knihy tak čtivé a skutečné.

Bernard Knight Bernard Knight

stepuli
  2. 5. 2012, 12:41
Musím se přiznat, že knížku jsem si koupila, protože byla ve slevě, ale kombinace historické detektivky mi zněla lákavě. Už po pár stránkách jsem byla mile překvapená. Autor dobře vystihl dobu, je tam spoustu detailů běžného života, děj čtenáře vtáhne ani nebude vědět jak. Když to shrnu, knížka mě bavila a už mám rozečtené Hrozivé tajemství.