Originální název: The Suspect

Moba - 2015
ISBN: 978-80-243-6723-1

Moba (2015) 978-80-243-6723-1 456
Knižní klub (2005) 80-242-1494-6 415

Joseph O\'Loughlin vede bezmála dokonalý život - má krásnou ženu, milující dcerku a úspěšnou praxi soukromého psychologa v Londýně. Pak se mu však svět zhroutí pod rukama. Vše začíná zdrcující zprávou, že trpí Parkinsonovou nemocí. Ze zoufalství se opije a na okamžik přestane být vzorným mužem, aniž by však tušil, jaké problémy mu ta jediná noc přinese. Další rána přijde o několik dní později: Joseph je zvláštní souhrou okolností přizván k identifikaci mrtvé ženy. Rány na jejím rozbitém těle ho upomenou na tíživé tajemství, které s touto ženou kdysi sdílel, takže se zdá, že bude do případu zatažen víc, než je mu milé. Ba dokonce mnohem víc, než by vůbec pokládal za možné - k dovršení nepříjemností totiž detektiv, který má vyšetřování na starosti, podezřívá z vraždy paradoxně právě jej. Joseph nakonec musí svou rodinu opustit, dát se na útěk před policií a sám na vlastní pěst rozplést uzel děsivých událostí, který má svůj počátek už kdesi v minulosti a který se teď kolem něj nezadržitelně utahuje...

Michael Robotham Michael Robotham
*09.11.1960

Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:58
Styl psaní Michaela Robothama, a sice vyprávění v první osobě, se mi líbí, sedí mi. Kniha je rozdělena do tří částí. Příběh je hodně psychologický. S hlavní postavou profesora O´Loughlina se seznamujeme velmi detailně, tak i s jeho rodinou, jeho myšlenkovými pochody a chováním. Jen mám pocit, že kniha mohla mít možná klidně o několik desítek stran méně a prospělo by jí to. Děj se na můj vkus odvíjel pomalu, rozvláčně. Nepřichází žádné velké zvraty, které by vás šokovaly. Takže za mě thriller dost dobrý, ale ne výborný.
Klárenzí Šimáková
  3. 7. 2016, 11:59
Jako první knihu jsem četla Řekni lituji. Ta se mi líbila a opravdu mě nadchla. Proto jsem se této knihy nebála. A hle... Dlouhé pasáže bez ničeho, u kterých sem myšlenkami neustále odbíhala. Nešlo mi se začíst a dost jsem bojovala s dočtením.
vojtech.kucera
  17. 6. 2015, 10:25
Dlouho jsem teď žádnou detektivku nečetl a dlouho jsem nečetl tak dobrou detektivku. Autor je bezesporu výborný vypravěč. Příběh je velmi dobře vystavěný. Konečně zase detektivka, kde není nic moc perverzního a nejsou zde zbytečně kruté pasáže. Kromě detektivní zápletky autor velmi dobře vykresluje vztahy mezi lidmi.