Kdokoli může dělat cokoli

Argo - 2008
ISBN: 978-80-257-0005-1

Argo (2008) 978-80-257-0005-1 231

První kniha série.
Všechny tři části také vyšly dohromady pod názvem Co život dal a vzal.

Třetí román americké spisovatelky z r. 1950 opět vychází přímo z jejího života. Tentokrát líčí svízelná léta ekonomické krize 30. let, dobu, kdy se po rozvodu se svým prvním mužem s oběma dcerami nastěhovala zpět ke své rodině do Seattlu. Opět s neúnavným a tolik povzbuzujícím humorem popisuje řadu všeklijakých zaměstnání, kterými musela projít, aby se protloukla, což vystihuje název knihy. Vzpomíná na to, že nejlepší na celé krizi bylo to, že se jejich rodina zase dala dohromady. Humorně líčený přístup autorky k neradostným překážkám v životě našel v poválečném světě velkou odezvu, mluvil z duše mnoha jiným.

rt12
  14. 2. 2015, 11:55
Kdokoli může dělat cokoli, obzvlášť naše Betty. Mít za sestru excentrickou Mery spíše bych vylítla z kůže a byla zralá do blázince, ale Betty o tom napíše další skvělou knihu.
Manon
  16. 12. 2013, 11:38
Kniha je zábavná a velice lehce psaná s příjemným humorem. Vždycky po ní sáhnu, když se chci aspoň usmát.
Drú
  7. 2. 2016, 22:06
Výborná kniha plná laskavého humoru a narážek. Při jejím čtení mám pocit, že svět je přece skvělé místo a skákání v blátě ta nejbáječnější věc =)