Pátraní po velkém třesku

Originální název: In Search of the Big Bang

Columbus - 2003
ISBN: 80-7249-046-X

Columbus (2003) 80-7249-046-X 416

Svět kosmologie, kvantové fyziky a ostatních věd se vám s průvodcem, jakým je John Gribbin, bude najednou zdát jasný a přehledný jako váš vlastní dvorek a s údivem zjistíte, že i „suchopárná“ věda může být leckdy napínavější než jakákoli vymyšlená detektivka.

Ailees
  16. 4. 2012, 22:02
John Gribbin v této knize přímo vtahuje čtenáře do úžasného příběhu o stvoření vesmíru - respektive do historie hledání té správné teorie, jak to tenkrát vlastně bylo :) Dostáváme zde jedinečnou možnost sledovat, jak se vyvíjely představy o vesmíru v průběhu let - samozřejmě nechybí zábavné historky o takových velikánech, jako byl Albert Einstein, nebo George Gamow. Navíc je to celé velice čtivé. Pokud vás zajímá příběh něčeho tak nepatrného, jako je okolní vesmír, tak s chutí do toho. Příjemně strávíte volný čas a ještě se něco nového dozvíte - vřele doporučuji i naprostým laikům, protože autor se do žádných velkých podrobností nepouští ;)