Dějiny českých zemí

Dějiny českých zemí Originální název: Dějiny českých zemí

Karolinum - 2008
ISBN: 978-80-246-1544-8

Karolinum (2008) 978-80-246-1544-8 488

Kniha Dějiny českých zemí podává soustavný výklad naší historie od pravěku až do vzniku České republiky roku 1993. Sleduje vývoj českého státu a národa, stejně jako menšin žijících na českém území, zejména Židů, Němců, Poláků a Slováků. Osu výkladu tvoří proměny státu (včetně území patřících k němu jen dočasně) a společnosti v něm žijící, ale vyvážená pozornost je věnována rovněž kultuře, náboženství, populačnímu vývoji a tisíciletému přetváření krajinného prostředí. Za vedení dvojice předních českých historiků - Jaroslava Pánka a Oldřicha Tůmy - knihu zpracoval kolektiv odborníků z Historického ústavu a z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky. Dílo je určeno nejen studentům historie, ale i širokému okruhu čtenářů, kteří se zajímají o dějinné základy naší současnosti. (Založil/a: NeutrinoX)

Marvina
  13. 9. 2016, 8:37
Základní přehled vývoje českých dějin. Při studiích jsem používala jako takový úvod k daným obdobím. Oceníte důraz i na hospodářsko-sociální a kulturní vývoj, stejně tak i úvodní přehled o vývoji územním, ačkoli politickým dějinám je stále věnována největší pozornost. Velmi doporučuji nejen studentům historie a příbuzných oborů!