Nejkrásnější ženská ve městě

Poprvé vydáno celosvětově: 1983

Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-897-8

Argo (2007) 978-80-7203-897-8 245

Sbírka třiceti povídek z dob, kdy byl Charles Bukowski dle vlastních slov "nezaměstnatelný" a "živil se páskami do psacích strojů". Pár si jich však naštěstí odtrhl od úst, aby nasázel na papír příběhy o vášni a pochybných ženštinách, pití a kocovinách a jiných krásách a ohavnostech života. Pod vlivem hladu se jeho tvorba stává čím dál morbidnější a fantastičtější, v deliriu Bukowski rozvíjí dokonce žánr erotického sci-fi a nebrání se ani zobrazení tabuizovaných forem sexu, neboť poezii podle něj lze najít skutečně všude. Kniha u nás vychází poprvé a mnohé jistě potěší, že jde o autorovo bezkonkurenčně nejchlípnější dílo. (Založil/a: skjaninka)

Introvert
  28. 2. 2014, 19:42
Beatníci zkrátka mají hodně do sebe. Je to fajn, bavila jsem se, u některých povídek víc, u některých méně. Dobré.
Dadzi
  7. 9. 2011, 14:48
Pasaze o sazeni me naopak dost bavily! Bavilo me premejslet o systemech sazeni a tak dale... jinak proste klasickej Bukac, clovek to precte jednim dechem! Nemusi premyslet, co chtel rict, vsechno na nej rovnou vyskoci z papiru a informace je predana. Syrova a takova, jaka ma bejt... a nakonec se ze vseho vyvali jeste velka zivotni pravda, kterou clovek jen tak v nejaky vyumelkovany knize nenajde! Charles je proste nejlepsi...

Abigor
  26. 4. 2014, 0:13
Jednoznačně skvělý čtení pro toho, kdo se nebojí a má nadhled. Všechny povídky byly skvělý a co se mi snad ještě u Buka nestalo, u některých jsem byl upřímně zhnusen - třeba v té, ve které popisuje, abych citoval Mechanickej pomeranč, supernásilí na staříkovi, nebo ta pedofilní, ta taky byla dost hnusná. Jednoduše - ten chlap se s ničím nepáral a to je moc a moc dobře!
Tojaheva
  12. 5. 2015, 10:43
Když jsem ji dostala jako dárek, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Nikdy jsem od něj jinou knihu nepřečetla. Ale až na pár (pro mě nudných) příběhů z prostředí dostihů a sázek, mě knížka bavila.
venculinek
  14. 1. 2015, 9:55
Na tomto autorovi jsem vždy oceňoval jeho upřímnost. Přiznejme si, že každý někdy myslí na takové věci, o kterých si netroufne ve společnosti mluvit. Bukowski ale o takovýchto věcech psal. Některé povídky měly i přes obscenní obsah spoustu zajímavých myšlenek a jiné mi absolutně nic nedaly. To ale neznamená, že jsem se dobře nepobavil, ačkoliv jsem knihu po každé druhé přečtené povídce na pár minut musel odložit a myslet na něco příjemnějšího.
maddean
  18. 1. 2011, 18:57
Musím souhlasit se SHUMUSEM. Ty části o sázení byly skoro za trest, ale spousta ostatních vás naopak strhne a zabaví ať už svou napínavostí nebo bizarností.
Shamus
  27. 6. 2010, 23:58
Naprosto drastické příběhy se střídají s bizarními a ty se zase střídají s nudnými. Ve storkách o sázení na dostizích a pár dalších jsem zmíral nudou, naopak hned první příběh byl skvělý. I když je kvalita příběhů a jejich zajímavost kolísavá, vřele doporučuju.
Jaroslaf
  23. 3. 2015, 4:18
Obsahuje spoiler spoiler Bukowského asi nejkontroverznější sbírka povídek, kde rozvíjí své totálně bizardní až sci-fi zápletky jako je, že ho ovládne čarodějnice, díky které se zmenší na patnáct centimetrů, dozvíme se o vzniku Nitroždímačky, která vysává z lidí duši, Šukací mašině a také o neskrývané Bukowského pedofilii velice sugestivně podané v povídce "Úchyl." V jedné biografii o Bukowském jsem se dočetl, že skutečně často sledoval malé dívky v sousedství a ONANOVAL NAD NIMI, ale tak daleko jako postava Martina Blancharda, pokud známo, nikdy nezašel. Bukowského miluji právě díky těmto nesmírně kontroverzním a bizardním příběhům a jako autora si ho velice vážím.

P.S: pro uživatele Introvert: Bukowski NEPATŘIL a nikdy patřit k beatníkům nebude.
JedovataLentilka
  28. 6. 2013, 20:32
Rozhodně nejlepší dílo z "prasácké" trilogie. Snad mě možná trošku nebavila ta pasáž o sázení, protože jsem se v tom ztrácela, ale na druhou stranu je vidět, jak to měl všechno propracované. Ale to jen ta maličkost, kterou rozhodně nemohu vytknout. Jinak dávám plný počet!