Pátá profese

Originální název: The Fifth Profession

Alpress - 2000
ISBN: 80-85859-01-7

Alpress (2000) 80-85859-01-7 537

Pátá profese je exkluzivní profesí špičkové ochrany, kterou využívají nejmocnější a nejbohatší tohoto světa, superochrany zajišťované speciálně vycvičenými experty, jako je Divoch. Ten nepatří mezi obyčejné osobní ochránce, ale k profesionálně nejzdatnějším superochráncům, a proto musí neustále udržovat náskok před teroristy, únosci a vrahy, aby dokázal zabezpečit pobyt svých prominentních klientů kdekoli a kdykoli na světě.
Divochovým partnerem je zde Akira, mistr samurajského umění a nejbrilantnější osobní strážce v Japonsku. Společně se zavázali ochránit ohroženou Rachel Stoneovou, krásnou manželku velikášského řeckého magnáta, který se zapřísahal, že ji zničí. Brzy si však jak Divoch, tak Akira uvědomí, že byli vtaženi do daleko složitější akce, než je pouze ochrana jediné osoby... (Založil/a: gogen)

Richie
  22. 5. 2015, 19:06
Knihy o Rambovi mi začátkem 90. let učarovaly a později jsem objevil další knihy tohoto vynikajícího autora. Pátá profese byla následující knihou z jeho dílny a potvrdila mi, že Morrell píše prostě skvěle. Knihu řadím k jeho nejlepším - čte se velmi dobře, napětí vzrůstá až do poslední stránky a po dočtení přijde lítost, že je konec. O osobních ochráncích napsal autor později více knih, ale tato mi v hlavě utkvěla asi jako nejlepší - možná proto, že byla první.
Adam Walder
  5. 4. 2012, 1:06
Pokud to tak jde napsat, knihu řadím mezi průměrná Davidova díla. Je docela dlouhá, nabitá tím, co mají jeho fanoušci rádi, to je rychle se odvíjející děj prošpikovaný souboji na život a na smrt, a to nejen střelnými zbraněmi, ale v tomto díle i chladnými zbraněmi. Pro fanoušky rozhodně stojí za přečtení.